Film Emcek

Paryż – Manhattan

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 4 marca, 2023 r. Film Paryż - Manhattan

„Paryż – Manhattan” to amerykańska komedia romantyczna wyreżyserowana przez Sophie Lellouche, która napisała także scenariusz do filmu. Premiera tej komedii miała miejsce w kwietniu 2012 roku, na festiwalu filmów francuskich w Australii. Jest to reżyserski debiut Sophie Lellouche.

Główną bohaterką filmu jest Alice Ovitz, grana przez Alice Taglioni. Jest ona farmaceutką z tradycyjnej, żydowskiej rodziny, i od dziecka uwielbia filmy Woody Allena. Marzy o miłości, właśnie takiej jak z filmów, a swoimi przemyśleniami dzieli się z ukochanym reżyserem, choć tylko w myślach, zwracając się do plakatu Allena zawieszonego na ścianie. Jej pierwsza miłość kończy się dramatycznie, bo wybranek serca nie odwzajemnia tych uczuć i wybiera siostrę Alice.

Po dziesięciu latach od miłosnego zawodu Alice przejmuje aptekę po ojcu. Cała rodzina próbuje ją zeswatać i przedstawia kolejnych kandydatów do ręki, aż ostatecznie Alice musi wybrać między dwoma konkurentami: Vincentem i Victorem. Podczas wycieczki do Paryża Alice przez przypadek poznaje swojego idola, który udziela jej cennych wskazówek co do tego, jak powinna postąpić.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!