Film Emcek

Przerwane objęcia

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 4 marca, 2023 r. Przerwane objęcia - plakat

„Przerwane objęcia” to dramat produkcji hiszpańskiej, wyreżyserowany przez Pedro Almodóvara. Miał swoją premierę w 2009 roku i był to już kolejny obraz słynnego reżysera w konkursie głównym na Złotą Palmę na festiwalu filmowym w Cannes. Film spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności i krytyków, udało mu się także wygrać kilka prestiżowych nagród.

Głównym bohaterem „Przerwanych objęć” jest Harry Caine (Lluís Homar), niewidomy pisarz, który żyje razem ze swoją agentką Julit (Blanca Portillo) oraz jej dorosłym już synem Diego (Tamar Novas). Prawdziwe imię pisarza brzmi jednak Mateo Blanco. Kiedy Diego po wypadku trafia do szpitala, Harry opowiada mu swoją gorzką historię.

W retrospekcjach Harry cofa się do 1992 roku, kiedy jeszcze posługuje się prawdziwym nazwiskiem i jest uznanym reżyserem. Poznaje wtedy Magdalenę Rivero (Penélope Cruz), piękną sekretarkę milionera Ernesto Martela, która ma ambicję zostać aktorką. Mateo i Lena nawiązują romans, co doprowadza Martela do furii. Podczas kłótni wściekły Martel zrzuca Lenę ze schodów, ale widząc konsekwencje swojego czynu łagodnieje i robi wszystko, by jego kochanka szybko wróciła do zdrowia. Ona mimo tego wybiera Mateo i ucieka z nim na Lanzarote. Tam jednak nie dane jest im długo cieszyć się swoim szczęściem i wolnością.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!