Film Emcek

Nienasycone

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 13 marca, 2023 r. Plakat do filmu Nienasycone

„Nienasycone” to film z 2010 roku, produkcji niemieckiej, w reżyserii Dennisa Gansela. Jest to horror, w którym głównym wątkiem jest historia młodej dziewczyny przemienionej w wampira, luźno nawiązujący do idei Valerie Solanas o stworzeniu społeczeństwa złożonego wyłącznie z samych kobiet.

Główna bohaterka, Lena (Karoline Herfurth), jest złodziejką, a na swoje ofiary czyha głównie przy bankomatach. Podczas jednej z akcji zostaje złapana na gorącym uczynku i aresztowana. Udaje się jej uciec, ale jeden z oficerów, Tom, dogania ją na moście, co kończy się bójką i ostatecznie dziewczyna decyduje się skoczyć na przepływającą pod spodem łódź. Po tym wydarzeniu udaje się do nocnego klubu prowadzonego przez Louise (Nina Hoss). Obie kobiety nawiązują znajomość, po czym Louise gryzie Lenę, wskutek czego staje się wampirem, o czym jednak jeszcze nie wie.

Kiedy w końcu to do niej dociera, nowy stan bardzo się Lenie nie podoba, dlatego Louise, za namową swoich towarzyszek, sprzedaje dziewczynę do rosyjskim gangsterom. Podczas próby gwałtu Lena atakuje jednego z Rosjan i zostaje postrzelona, to zaś skłania pozostałe wampirzyce do interwencji i zabicia oprawców, ale jednemu z nich udaje się zbiec.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)