Film Emcek

Elegia

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 30 marca, 2023 r. Plakat do filmu elegia

„Elegia” to amerykański dramat w reżyserii Isabel Coixet. Miał swoją premierę w 2008 roku. Jest to adaptacja powieści Philipa Rotha pod tytułem „Konające zwierzę”, wydanej kilka lat wcześniej. Akcja filmu dzieje się w Nowym Jorku, choć zdjęcia do niego były kręcone w kanadyjskim Vancouver.

David Kepesh (Ben Kingsley) jest szanowanym profesorem i krytykiem. Po nieudanym małżeństwie niemal zupełnie stracił kontakt z dorosłym synem, który wciąż nie może  wybaczyć ojcu, że ten zdecydował się zostawić jego matkę. Od tej pory David nawiązuje jedynie luźne znajomości i nie planuje żadnych poważnych związków, ale pewnego dnia podczas zajęć na uczelni poznaje tajemniczą i uwodzicielską Consuelę Castillo – w tej roli Penelope Cruz.

Consuela okazuje się być zupełnie inna od poprzednich kochanek i David coraz mocniej angażuje się w ich związek, choć jego przyjaciel doradza mu rozstanie. Mimo tej bliskości David kontynuuje swój wieloletni romans z Caroline (Patricia Clarkson), nie chce też pojawić się na rodzinnej uroczystości, przez co zrozpaczona Consuela zrywa związek. Po nagłej śmierci przyjaciela David dochodzi do wniosku, że odrzucenie Consueli było błędem i próbuje się z nią skontaktować, otrzymuje jednak bardzo tragiczną wiadomość.

Ocena artykułu
4.3/5 (głosów: 3)