Film Emcek

Jestem miłością

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 4 marca, 2023 r. Plakat do filmu Jestem Miłością

„Jestem miłością” to włoski dramat obyczajowy w reżyserii Luca Guadagnina. Film miał swoją premierę w 2009 roku na festiwalu filmowym w Wenecji, a do szerszej dystrybucji trafił rok później. Historia tego dramatu opowiada dzieje wpływowej, bogatej rodziny żyjącej w Mediolanie i w dużej mierze inspiruje się losami prawdziwego arystokratycznego rodu Castellini Baldissera – część zdjęć kręcona była w rodzinnych posiadłościach.

Filmowa rodzina Recchi dorobiła się majątku na tekstyliach. Majątkiem zarządza Tancredi Recchi (Pippo Delbono) oraz jego żona Emma (Tilda Swinton), ale głową rodu pozostaje założyciel rodzinnej potęgi, Edoardo Sr. Recchi – w tej roli Gabriele Ferzetti. Na przyjęciu urodzinowym Edoardo jego wnuk, Edoardo Jr., przedstawia swoją narzeczoną Evę, z równie prominentnej rodziny Ugolini. Z kolei wnuczka Elisabetta, studiująca w Londynie, pokazuje dziadkowi swoje prace, ale nie spotyka się z oczekiwanym uznaniem.

Po przyjęciu w życiu rodziny wiele się zmienia – kierownictwo nad rodzinnym biznesem oficjalnie otrzymuje Tancredi oraz Edoardo Jr. Emma mimo tych zmian nie czuje się do końca szczęśliwa i coraz bardziej męczy ją świat pełen sztucznych, męczących konwenansów. To skłania ją do romansu z Antoniem, przyjacielem syna.

Ocena artykułu
5.0/5 (głosów: 2)