Film Emcek

Sekrety

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 4 marca, 2023 r. Plakat do filmu Sekrety

„Sekrety” to dramat obyczajowy produkcji francusko-izraelskiej. Miał swoją premierę w czerwcu 2007 roku. Reżyserem filmu jest Avi Nesher, a przy tworzeniu scenariusza pomagała mu Hadar Galron. Film, przez historię dwóch młodych kobiet, pokazuje codzienność w ortodoksyjnej, żydowskiej społeczności.

Najważniejszymi postaciami dramatu są Noemi (Ania Bukstein) oraz Michel (Michal Shtamler). Noemi jest córką rabina. Jest bardzo oczytana, inteligentna i chętna do nauki, to jednak nie znajduje uznania w oczach jej ojca, który chce przede wszystkim nauczyć ją uległości wobec mężczyzny oraz porzucenia życiowych ambicji. Zgodnie z życzeniem ojca Noemi ma wyjść za mąż za jednego ze studentów rabbiego, ale po śmierci matki dziewczynie udaje się przełożyć ślub i wyjechać na studia do midraszy. Na miejscu Noemi poznaje Michel i mimo trudnych początków obie kobiety zaczynają się do siebie zbliżać.

Na ich wybory życiowe coraz większy wpływ ma starsza Anouk (Fanny Ardant), której ciężka choroba skłania Noemi i Michel do wykorzystania siły żydowskiej kabały, tradycyjnie zakazanej kobietom.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!