Film Emcek

Bridget Jones 3

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 5 marca, 2023 r. Bridget Jones 3 - plakat

„Bridget Jones 3” to kolejna odsłona przygód sympatycznej dziennikarki, tym razem w reżyserii Sharon Maguire. Scenariusz jest dziełem Helen Fielding, autorki książek o Bridget Jones, oraz Emmy Thompson i Dana Mazera. Trzecia część serii trafiła do kin w 2016 roku. W tytułową rolę wcieliła się Renée Zellweger, a Mark Darcy ponownie został sportretowany przez Colina Firtha.

Film zaczyna się od uroczystości pogrzebowej ku pamięci Daniela Cleavera, dawnego chłopaka Bridget, który prawdopodobnie zginął w katastrofie lotniczej. Spotyka tam swoją starą miłość – Marka, który teraz jest żonaty. Bridget, jako singielka, niezbyt dobrze znosi swoją samotność, ale podczas urodzin postanawia pogodzić się z losem, i zamiast użalania się nad sobą wybiera wyjazd na festiwal muzyczny. Podczas imprezy Bridget poznaje przystojnego Jacka (Patrick Dempsey) i decyduje się spędzić z nim noc.

Po kilku tygodniach Bridget dowiaduje się, że jest w ciąży. Niestety, nie ma pewności, kto jest ojcem przyszłego dziecka, jako że po pogrzebie Daniela trafiła do łóżka z Markiem. Niepewna swojej sytuacji, spędza czas z dwójką potencjalnych ojców, którzy bardzo mocno angażują się w ciążę Bridget i konkurują o jej uwagę.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!