Film Emcek

Atak paniki

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 5 marca, 2023 r. Atak paniki - plakat

„Atak paniki” to polski film, który na ekrany kin trafił w styczniu 2018 roku. Film jest reklamowany jako komedia, ale znaleźć w nim można też nieco poważniejsze wątki, skłaniające do refleksji nad własnym życiem. Akcja filmu ma miejsce w Warszawie, tam też kręcono zdjęcia.

Za reżyserię odpowiada Paweł Maślony, dla którego „Atak paniki” był fabularnym debiutem, i jak pokazują recenzje krytyków, debiutem naprawdę udanym. Film został wyprodukowany przez Akson Studio, znane między innymi z takich obrazów jak „Powidoki”, „Miasto 44”, „Katyń”, „Tatarak”, serial „Czas honoru”. Oficjalna premiera odbyła się na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

„Atak paniki” ma kilku bohaterów. Monika, grana przez Magdalenę Popławską, to odnosząca sukcesy autorka poczytnych kryminałów. Andrzej myśli głównie o sobie, a jego żona Elżbieta tylko na pozór jest oddana swojej rodzinie – w tych rolach Artur Żmijewski oraz Dorota Segda. Przedstawiony przez Grzegorza Damięckiego Dawid to przystojny wykładowca uniwersytecki. Jest jeszcze apodyktyczna Pani Młoda, czyli Wiktoria (Julia Wyszyńska), kelner Miłosz (Bartłomiej Kotschedoff) oraz młoda gwiazdka internetowego porno Kamila (Aleksandra Pisula).

Co łączy tych ludzi? Niespodziewany splot wydarzeń kompletnie odmienia ich życie. Kiedy nic nie układa się jak powinno, pojawia się tytułowy atak paniki, skłaniający bohaterów do podjęcia radykalnych kroków.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!