Kup
                                bilet ONLINE
Find us on Facebook

Aktualności

Majowe propozycje szkolne

Przenosiny i pierwszy etap adaptacji w Teatrze Rondo za nami. Miło nam poinformować, że kino REJS od połowy maja wraca z propozycją seansów szkolnych. Więcej ...

Majowe seanse kina Rejs

Zapraszamy do zapoznania się z majowym repertuarem kina Rejs. Pierwsze seanse w gościnnej przestrzeni OT RONDO już w sobotę, 11 maja. Więcej ...

DNI SĄSIADA

Zapraszamy naszych sąsiadów z Zatorza na 3 dni atrakcji - pikniki, animacje dla dzieci, koncerty i spektakle to tylko niektóre propozycje Więcej ...

Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Do 25 maja czekamy na zgłoszenia do 28 edycji Festiwalu Więcej ...

Podsumowanie 8 Wspaniałych

Zapraszamy 17 maja na godz. 12.00 do sali 211 Urzędu Miejskiego w Słupsku Więcej ...

Rejsowe seanse w RONDZIE

Na czas remontu Emceku pokazy kina REJS organizowane będą w O.T. RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Połączona kasa kina REJS i RONDA czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 18.00 oraz pół godziny przed każdym seansem. Więcej ...

SALWA 2019

Zbliża się majówka, a wraz z nią SALWA, czyli największy w naszym mieście festiwal uliczny z muzyką i sztuką na żywo. Już 5 maja na ulicy Wojska Polskiego wśród wielu propozycji koncertów, pokazów i spektakli spotkacie także instruktorki i wolontariuszki warsztatów MANUFAKTURY i KORALIKÓW BEZ LIKU. Więcej ...

Remont budynku Emceku

Od 18 kwietnia do końca roku planowane są prace remontowe i termomodernizacyjne w budynku Emceku. Więcej ...

Konkurs Wiedzy o Filmie X MUZA - edycja XV

11 kwietnia odbył się finał Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA. W rozgrywkach wzięły udział trzy dwuosobowe drużyny, które zdobyły największą ilość punktów podczas marcowych eliminacji. Finał rozegrał się na scenie kina REJS i miał charakter turnieju z udziałem publiczności, która dopingowała i wspierała uczestników.

Zawodnicy mieli za zdanie odpowiadać na pytania w sześciu konkurencjach:
- alfabet - odpowiedź zaczynała się na wybraną literę
- biografie - należało rozpoznać reżysera bądź aktora na podstawie skróconego życiorysu
- fragmenty filmowe - trzeba było podać tytuły filmów na podstawie wybranych scen
- kalambury - jedna osoba z drużyny pokazywała bez użycia słów wylosowany tytuł filmowy, natomiast druga musiała go odgadnąć
- fragmenty muzyczne - po fragmencie ścieżki dźwiękowej należało rozpoznać film oraz kompozytora
- rozbójnik - drużyny decydowały o stopniu trudności pytania, wybierając pytania za 1, 2 lub 3 punkty, mając świadomość, że za nieprawidłową odpowiedź punkty będą odejmowane

Finałowe zmagania oceniało jury w składzie: dr Janusz Bohdziewicz z Akademii Pomorskiej w Słupsku, Elżbieta Łukaszus-Mijewska oraz Joanna Gajdo, instruktorki kina REJS. Poziom finału był bardzo wyrównany, a wynik rozstrzygnął się dopiero w ostatniej rundzie. Najlepsi okazali się nasi goście z Bytowa, zwycięzcy ubiegłorocznej edycji X MUZA: Jędrzej Szczepański i Marcin Janikowski. Kolejne miejsca na podium przypadły reprezentantom I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Miejsce drugie zdobyła drużyna w składzie: Michał Wawrzeła i Jakub Łaszkiewicz, a trzecie jedyny w finale zespół żeński: Julia Stawiarz i Liliana Barszczewska.

Wszyscy uczestnicy finału wykazali się nie tylko ogromną wiedzą filmową, ale także determinacją i wolą walki. Finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i wartościowe nagrody rzeczowe: książki, filmy i płyty z muzyką filmową, Najlepsza drużyna otrzymała ponadto akredytacje na festiwal Ińskie Lato Filmowe.

.

Autorem klimatycznych zdjęć jest Tomasz Iwański, któremu niniejszym pięknie dziękujemy:).

.

.

.

28 marca 2018 w kinie Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury odbył się pierwszy etap 15. edycji Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA.

Szesnaście dwuosobowych drużyn musiało wykazać się wiedzą z historii kina polskiego i światowego. Pytania w formie testu wymagały znajomości zarówno twórców (reżyserów, aktorów, scenografów, kompozytorów), nurtów, gatunków i pojęć filmowych, jak i tytułów ważniejszych dzieł, a także dat znaczących wydarzeń.

W konkursie udział wzięły drużyny z Zespołu Szkół Informatycznych, Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych, I i II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie.

Jury konkursu, Elżbieta Łukaszus-Mijewska i Joanna Gajdo - instruktorki Działu Edukacji Filmowej, po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniło 3 zespoły, które otrzymały największą ilość punktów i będą walczyć w finale konkursu. Są to:

- Jędrzej Szczepański i Marcin Janikowski - uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie

- Michał Wawrzeła i Jakub Łaszkiewicz - uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

- Julia Stawiarz i Liliana Barszczewska - uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

Finał 15. edycji konkursu X MUZA odbędzie się 11 kwietnia 2018 o godz. 13.00 i będzie miał charakter turnieju. Drużyny wyłonione w eliminacjach, na scenie kina Rejs, odpowiadać będą na pytania z zakresu historii kina polskiego i światowego oraz będą miały za zadanie wykazać się m.in. znajomością muzyki i fragmentów filmowych. W finale prace jury wspomoże dr Janusz Bohdziewicz z Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Dla wszystkich finałowych drużyn przewidziano nagrody rzeczowe, natomiast zwycięzcy otrzymają dodatkowo akredytacje wraz z noclegami i wyżywieniem na 45. Ińskie Lato Filmowe* (*pobyt na festiwalu uzależniony jest od otrzymania dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom I etapu oraz ich opiekunom: Wawrzyńcowi Milkiewiczowi i Joannie Iwańskiej (I Liceum Ogólnokształcące), Dorocie Kłos, Bożenie Gajdzis, Iwonie Płóciennik i Emilii Semeniuk (II Liceum Ogólnokształcące), Agacie Muraszko (Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych), Małgorzacie Koniczuk (Zespół Szkół Technicznych w Słupsku), Mai Frąckowiak (Zespół Szkół Informatycznych), Danielowi Chałupie (I Liceum Ogólnokształcące w Bytowie).

.

.

Do udziału w XV edycji konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA zgłosiło się 16 dwuosobowych drużyn ze słupskich szkół ponadpodstawowych oraz Bytowa. Eliminacje odbędą się w środę, 28 marca 2018, w sali TANGO w budynku emceku (wejście z holu kina REJS).

Przewidujemy następujący bieg wydarzeń:

godzina 10.00 - zajęcie miejsc i przywitanie uczestników
godzina 10.10 - test z kina światowego i polskiego
godzina 11.00 - przerwa kawowa
godzina 11.15 - pokaz filmu w kinie REJS
godzina 13.00 - ogłoszenie wyników, wyłonienie trzech drużyn finałowych

Powodzenia życzą Organizatorzy.

.

.

.

REGULAMIN XV OKRĘGOWEGO KONKURSU WIEDZY O FILMIE ?X MUZA?


1. Organizatorem konkursu jest kino Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury.

2. Konkurs odbędzie się w kinie Rejs i będzie się składał z dwóch etapów:

? etap 1: eliminacje - 28 marca 2018 o godz. 10.00 - test pisemny z historii kina polskiego i światowego;
? etap 2: finał - 11 kwietnia 2018 o godz. 13.00 - finał o charakterze turniejowym z udziałem publiczności - trzy najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach odpowiadać będą na pytania z zakresu historii kina polskiego i światowego (przewiduje się sześć konkurencji finałowych: alfabet, biografie, fragmenty filmowe, kalambury, fragmenty muzyczne, rozbójnik).

3. Do konkursu mogą przystąpić uczniowie szkół ponadpodstawowych z regionu słupskiego z ważną legitymacją szkolną.

4. Każda szkoła ma prawo zgłosić do Konkursu maksymalnie 3 dwuosobowe drużyny. Zgłoszenie większej ilości zespołów wymaga zgody Organizatora.

5. Pierwszy etap Konkursu oceniać będzie jury złożone z instruktorów Działu Edukacji Filmowej, w drugim etapie przewodniczącym jury będzie dr Janusz Bohdziewicz z Akademii Pomorskiej w Słupsku.

6. Wypełnione Karty zgłoszeń prosimy dostarczyć do kina Rejs (al. 3 Maja 22, 76-200 Słupsk) do dnia 23 marca 2018. Zgłoszenia można również przesyłać na adres e-mailowy: kinorejs@sok.slupsk.pl zamieszczając w temacie wiadomości dopisek ?zgłoszenie - X MUZA?.

7. Organizator przyzna nagrody rzeczowe trzem finałowym drużynom, a zwycięskiej drużynie akredytacje wraz z wyżywieniem i noclegami na festiwal Ińskie Lato Filmowe*.

Organizator

*Akredytacja uwarunkowana jest otrzymaniem dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

.