Film Emcek

Wojna domowa

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 5 marca, 2023 r. Wojna domowa plakat

„Wojna domowa” to zabawna komedia obyczajowa z elementami dramatu, wyreżyserowana przez Stephana Elliotta. Scenariusz filmu bazuje na sztuce teatralnej „Easy Virtue”, autorstwa Noela Cowarda. Film powstał w 2008 roku i jest produkcji brytyjskiej.

Akcja filmu rozgrywa się niedługo po wojnie, w domu szanowanej, angielskiej rodziny. Wojna wyraźnie nadszarpnęła finansami państwa Whittakerów, a dotychczasowy styl życia udaje się zachować jedynie dzięki niezwykłej zaradności pani domu (Kristin Scott Thomas). Stosunki między panią a panem Whittaker (Colin Firth) są więcej niż napięte, a domowa atmosfera zagęszcza się jeszcze bardziej, kiedy z dalekiej podróży wraca syn John, w którego rolę wciela się Ben Barnes.

John Whittaker nie wraca sam, a w towarzystwie właśnie poślubionej Larity (Jessica Biel), Amerykanki o bardzo żywiołowym usposobieniu, która szybko skrada serce pana Whittakera oraz sióstr Johna, nie budzi jednak żadnej sympatii u swojej teściowej. Ślub z Laritą komplikuje bowiem plany uratowania rodowego majątku – dawną świetność miały przywrócić pieniądze wniesione w posagu przez Sarę, którą pani Whittaker chciała ożenić z Johnem. Mimo podejmowanych prób, Laricie nie udaje się wkupić w łaski wrogo nastawionej teściowej, a do tego odkrywane sekrety z jej przeszłości stawiają pod znakiem zapytania także małżeństwo z Johnem.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!