Film Emcek

Wieża. Jasny dzień

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 5 marca, 2023 r. Wieża. Jasny dzień - plakat filmowy

„Wieża. Jasny dzień” to polski dramat fabularny, nakręcony w 2017 roku. Za reżyserię oraz scenariusz odpowiada Jagoda Szelc, i był to dla niej debiut w tej roli, zakończony nagrodą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Paszportem „Polityki”. Film został dobrze przyjęty przez krytyków, dostrzegła go także branżowa prasa zagraniczna.

Akcja filmu dzieje się na wsi, w Kotlinie Kłodzkiej. Główną bohaterką jest Mula (Anna Krotowska), której córka ma właśnie przystąpić do pierwszej komunii świętej. Mula ma także męża – w tej roli Rafał Cieluch. Dom Muli odwiedza nagle Kaja, jej siostra, która kilka lat temu zniknęła bez słowa. O tym, co dzieje się z Kają, nikt z rodziny nie miał pojęcia. Została po niej tylko Nina, córeczka, którą zdążyła urodzić przed swoim odejściem.

Mula razem z mężem zajęła się dziewczynką i traktuje ją jak rodzoną córkę. Pojawienie się Kai mocno komplikuje te relacje i Mula coraz bardziej się obawia, że siostra zechce odzyskać swoje dziecko. Zbliżającą się kościelną uroczystość przyćmiewa coraz więcej dziwnych wydarzeń, które zmuszają do zastanowienia, czy to rzeczywiście Nina jest głównym powodem powrotu Kai.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!