Film Emcek

Wiedźma wojny

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 4 marca, 2023 r. Wiedźma wojny - plakat do filmu

„Wiedźma wojny” to dramat wojenny produkcji kanadyjskiej, z 2012 roku. Jego reżyserem jest Kim Nguyen. Nad scenariuszem do filmu Nguyen pracował aż dziesięć lat. Zdjęcia kręcono w Kongo, a „Wiedźma wojny” zadebiutowała na festiwalu filmowym w Berlinie i była nominowana do Oscara w kategorii „najlepszy film zagraniczny”.

Akcja filmu rozgrywa się w czasach wojny domowej. Bohaterka dramatu, Komona (Rachel Mwanza), ma 12 lat i zostaje siłą wcielona do armii rebeliantów. Musi też zabić swoich rodziców. Razem z innymi dziećmi zostaje zesłana na odludną wyspę, gdzie przechodzi szkolenie wojskowe. Po wypiciu żywicy doświadcza halucynacji, dzięki którym jest w stanie przeżyć atak i komunikować się z duchami. Zostaje dzięki temu uznana za wiedźmę, a przywódca rebeliantów, Great Tiger, próbuje z niej uczynić swoją konkubinę.

Komona zakochuje z chłopcu dotkniętym albinizmem, i obojgu udaje się uciec do pobliskiego miasta. Planują się pobrać, jednak ukochany Komony zostaje zabity przez żołnierzy, a dziewczyna ponownie trafia do obozu.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!