Film Emcek

Thru You Princess

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 5 marca, 2023 r. Thru You Princess plakat

„Thru You Princess” jest filmem dokumentalnym, który opowiada o szczególnej współpracy między Kutimanem a Samanthą Montgomery – dwójką artystów, którzy na pozór nie mają ze sobą wiele wspólnego. Reżyserem filmu jest Ido Haar. Dokument miał swoją premierę w 2015 roku i bardzo szybko zyskał wielki rozgłos, zbierając głównie pozytywne recenzje od krytyków z niemal całego świata. Rok później „Thru You Princess” otrzymał nagrodę za „najlepszy film dokumentalny”, przyznawaną przez Israeli Academy Award, nazywaną także nagrodą Ophir.

Film opowiada o spotkaniu izraelskiego muzyka z aspirującą piosenkarką mieszkającą w Nowym Orleanie. Muzykiem z Izraela jest Ophir Kutiel, znany także jako Kutiman. W 2009 roku rozpoczął on projekt muzyczny Thru You, wykorzystujący urywki popularnych filmów publikowanych na YouTube, co dało mu ponad 10 milionów wyświetleń w ciągu pierwszych dwóch tygodni od debiutu.

Drugą bohaterką dokumentu jest Samantha Shaw, używająca pseudonimu Princess. Samantha pracowała jako pielęgniarka, ale jej marzeniem była kariera muzyczna, i właśnie jeden z jej filmików wrzuconych do sieci został wykorzystany w kompilacji Kutimana. Film pokazuje kulisy ich współpracy oraz wrażenia z pierwszego spotkania.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!