Film Emcek

Serce psa

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 4 marca, 2023 r. Plakat Serce psa

„Serce psa” to dokument produkcji amerykańskiej, wyreżyserowany przez Laurie Anderson, znaną artystkę awangardową. Obraz trafił do kin w 2015 roku i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków oraz publiczności. „Serce psa” zdobyło wiele nagród na konkursach i festiwalach filmowych oraz było nominowane do Oscara.

Film opowiada o bliskiej więzi między reżyserką a jej psem Lolabelle. Anderson nie skupia się jednak tylko na tym, bo podczas seansu widzowie mogą się też zapoznać z jej przemyśleniami na temat życia, śmierci i religii, prócz tego pojawiają się osobiste refleksje związane z atakami terrorystycznymi z 11 września. Sporo uwagi twórczyni dokumentu poświęca małżeństwu z Lou Reedem, którego muzyka jest bardzo ważną częścią tego artystycznego projektu.

Film został nakręcony w bardzo nowatorski sposób i przypomina multimedialny dziennik artystki. Muzyczny motyw przewodni do „Serca psa” został skomponowany i wykonany przez Laurie Anderson, ponadto na ścieżkę dźwiękową trafiły jeszcze inne utwory reżyserki, z jej wcześniejszych projektów muzycznych.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!