Film Emcek

Moja chuda siostra

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 5 marca, 2023 r. Moja chuda siostra plakat

„Moja chuda siostra”, w oryginale „Min lilla syster”, to dramat produkcji szwedzko-niemieckiej, nakręcony w 2015 roku. Reżyserką filmu jest Sanna Lenken. Film zdobył specjalne wyróżnienie na Berlinale oraz nagrodę Kryształowego Niedźwiedzia od młodego jury.

Główne bohaterki filmu to dwie siostry – Katja i Stella, grane przez Amy Deasismont i Rebeckę Josephson. Katja trenuje łyżwiarstwo figurowe i jest całkowicie oddana swojej sportowej pasji, każdą wolną chwilę spędzając na treningach. Stella jest od niej młodsza i zafascynowana powodzeniem siostry próbuje ją naśladować, w nadziei, że dzięki temu otrzyma od rodziców trochę więcej uwagi. Spędzając z Katją coraz więcej czasu odkrywa z przerażeniem, że za jej sukcesem stoją zaburzenia odżywiania.

Kiedy do Katji dociera, że młodsza siostra zna jej mroczny sekret, wymusza na Stelli przysięgę, że nigdy nie powie o tym rodzicom. Stella chce dochować tajemnicy, widzi jednak, że choroba może zabić jej siostrę, a przez zatajone problemy szczęśliwa do tej pory rodzina powoli zaczyna się rozpadać.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!