Film Emcek

Mamma mia

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 5 marca, 2023 r. Plakat Mamma mia

„Mamma Mia!” to film produkcji brytyjsko-amerykańskiej, który na ekrany kin wszedł latem 2008 roku. Za jego reżyserię odpowiada Phyllida Lloyd, natomiast scenariusz jest dziełem Catherine Johnson. Film został nakręcony w konwencji musicalowej, a wszystkie wykonywane w nim piosenki pochodzą z repertuaru słynnego szwedzkiego zespołu Abba. Treść piosenek jest ściśle powiązana z fabułą filmu.

Główną bohaterką „Mamma Mia!” jest Donna Sheridan, grana przez Meryl Streep. Donna samotnie wychowuje córkę Sophie i prowadzi mały hotel na malowniczej, greckiej wyspie. Akcja filmu zaczyna się w momencie, gdy dorosła już Sophie (Amanda Seyfried) planuje swój ślub ze Skylerem, granym przez Dominica Coopera. Przez przypadek odkrywa pamiętnik mamy, z którego dowiaduje się, że jej ojcem prawdopodobnie jest któryś z trójki opisywanych mężczyzn. Sophie w tajemnicy kontaktuje się z całą trójką i zaprasza ich na swoje wesele mając nadzieję, że dowie się prawdy i prawdziwy ojciec będzie mógł poprowadzić ją do ołtarza.

Potencjalni ojcowie to Harry (Colin Firth), Sam (Pierce Brosnan) i Bill (Stellan Skarsgård). Oprócz nich na wyspie pojawiają się także dwie bliskie przyjaciółki Donny, Rosie i Tanya – w tych rolach wystąpiły Julie Walters oraz Christine Baranski. Donna w końcu odkrywa przyjazd swoich dawnych kochanków, co kończy się w zupełnie niespodziewany sposób.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!