Film Emcek

Madika z Czerwcowego Wzgórza

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 5 marca, 2023 r. Madika z Czerwcowego Wzgórza - plakat

„Madika z Czerwcowego Wzgórza” to film familijny produkcji szwedzkiej, nakręcony w 1979 roku. Jego reżyserem jest Göran Graffman. Bohaterką filmu jest Madika, siedmioletnia rezolutna dziewczynka, mieszkanka tytułowego Czerwcowego Wzgórza. Postać Madiki wymyśliła Astrid Lingren, bo to właśnie na podstawie popularnej książki tej szwedzkiej autorki powstał scenariusz do filmu.

Historia filmu rozgrywa się na początku XX wieku, podczas I wojny światowej, w niewielkiej szwedzkiej miejscowości. Główna bohaterka, Madika, nigdy się nie nudzi i razem ze swoją młodszą siostrą Lisabet każdego dnia przeżywa ciekawe przygody. Madiką i jej rodzeństwem opiekuje się głównie mama Kajsa oraz niania imieniem Alva. Tata Madiki – Jonas – pracuje jako redaktor w lokalnej gazecie. Jej bliskim przyjacielem jest Abbe, który mieszka w sąsiedztwie razem ze swoimi rodzicami.

W rolę Madiki wcieliła się szwedzka aktorka Jonna Liljendahl. Przygody Madiki śledzić można także w filmie „Du är inte klok Madicken” oraz w serialu telewizyjnym.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!