Film Emcek

Lwica

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 4 marca, 2023 r. Plakat do Lwicy

„Lwica” jest koprodukcją argentyńsko-brazylijsko-południowokoreańską. Miała swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, w maju 2008 roku. Reżyserem filmu jest Pablo Trapero, a w pracy nad scenariuszem pomagał mu Alejandro Fadel. „Lwica” była nominowana do Oscara w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”.

Bohaterka filmu to Julia, młoda kobieta mieszkająca w Buenos Aires – gra ją argentyńska aktorka Martina Gusmán. Ma romans z dwoma mężczyznami, Ramiro (Rodrigo Santoro) i Nahuelem. Jednego poranka widzi ich obu w swoim mieszkaniu, ale Ramiro jest ciężko ranny, a Nahuel już nie żyje. Julia zostaje oskarżona o morderstwo i ciężkie zranienie, w efekcie czego trafia do więzienia.

Dramat Julii na tym się nie kończy. Odkrywa ona, że jest w ciąży, i rodzi syna w więzieniu. Do Julii niespodziewanie przyjeżdża na widzenie matka, szybko jednak się okazuje, że nie chodzi o odwiedziny córki, tylko o odebranie wnuka. Jej sytuację dodatkowo komplikuje Ramiro, przebywający w więzieniu dla mężczyzn, który zamierza ratować przede wszystkim siebie i składa obciążające Julię zeznania. To stawia kobietę przed dylematem: zatrzymać syna i skazać go na życie za kratkami czy podarować mu wolność i pozwolić zamieszkać z babcią.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!