Film Emcek

Louise nad morzem

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 5 marca, 2023 r. Plakat Louise nad morzem

„Louise nad morzem” to ciekawie zrealizowana animacja produkcji francusko-belgijsko-kanadyjskiej. Reżyserem i scenarzystą tego animowanego dramatu jest Jean-François Laguionie. Animacja miała swoją światową premierę w czerwcu 2016 roku, w polskich kinach zaczęła być wyświetlana dopiero półtora roku później. „Louise nad morzem” została uhonorowana Europejską Nagrodą Filmową w kategorii: Najlepszy film animowany.

Całość trwa godzinę i 15 minut, a głosu animowanym postacią użycza między innymi Diane Dassigny, Piera Degli Esposti, Dominique Frot, Antony Hickling, Jean-François Laguionie. Muzykę do filmu skomponował Pierre Kellner oraz Pascal Le Pennec.

Główna bohaterka filmu to Louise, pani w starszym wieku, która właśnie wypoczywa w nadmorskim kurorcie. Niestety, nie zdąża na ostatni pociąg, jaki mógłby ją zawieźć z powrotem do domu, co oznacza, że musi samotnie spędzić całą zimę w opuszczonym miasteczku. Dziarska staruszka postanawia stawić czoło trudnościom, a w przetrwaniu tego ciężkiego okresu pomagają jej odżywające wspomnienia z przeszłości.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!