Film Emcek

Kobiety

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 5 marca, 2023 r. Plakat do filmu Kobiety

Mające swoją premierę w 2008 roku „Kobiety”, wyreżyserowane przez Diane English, to remake starego filmu George’a Cukora pod tym samym tytułem. Jest to amerykański komediodramat, którego scenariusz powstał na podstawie sztuki autorstwa Clare Boothe Luce. Zdjęcia do niego zrealizowane zostały w Nowym Jorku oraz na terenie Massachusetts.

Tytułowe kobiety to grupa przyjaciółek mieszkających na przedmieściach. Prowadzą one wygodne, dostatnie życie, dzieląc swój czas między rodzinę i karierę zawodową. Mary Haines (Meg Ryan) jest projektantką ubrań i wychowuje jedenastoletnią córkę ze swoim mężem Stephenem. Jedna z jej przyjaciółek, Sylvie Fowler (Annette Bening), pewnego dnia dowiaduje się, że mąż Mary ma romans z Crystal Allen, graną przez Evę Mendes. Sylvie obawia się powiedzieć o tym Mary, ta jednak dowiaduje się o tym przypadkiem podczas wizyty w salonie piękności. Zirytowana tą wiadomością Mary urządza scenę zarówno niewiernemu mężowi, jak i jej kochance, od razu informując o złożeniu pozwu rozwodowego.

Przyjaciółki starają się wesprzeć załamaną Mary, jednak Sylvie, w obliczu możliwej utraty pracy, decyduje się na współpracę z prasą plotkarską, zdradzając osobiste szczegóły z życia Mary. To kończy przyjaźń między dwiema kobietami, a Mary przechodzi totalną przemianę. Ostatecznie jednak przyjaciółkom udaje się pogodzić.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!