Film Emcek

Kobieta z lodu

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 5 marca, 2023 r. Kobieta z lodu plakat

„Kobieta z lodu” to film produkcji czeskiej, wyreżyserowany przez Bohdana Slamę. Film miał swoją premierę w 2017 roku i został zgłoszony przez Czechy jako propozycja do nagrody za najlepszy nieanglojęzyczny film, wręczany przez Akademię Filmową. Mimo wielu pozytywnych recenzji, film ostatecznie nie otrzymał nominacji do Oskara. W główną rolę wcieliła się Zuzana Kronerova.

Film opowiada o starszej kobiecie imieniem Hana. Nie jest ona tak do końca zadowolona ze swojego życia, a szczególnie mocno doskwiera jej kiepski kontakt z dorosłymi już synami. Zdążyli oni już założyć swoje własne rodziny, gdy jednak przyjeżdżają w odwiedziny do Hany, przyjemna początkowo atmosfera szybko pryska i wizyta synów niemal zawsze kończy się głośną kłótnią. Mąż Hany już nie żyje, co tylko pogłębia jej poczucie osamotnienia.

Zmienia się to w dniu, w którym Hana poznaje Bronę. To mężczyzna w jej wieku, o zupełnie innym podejściu do życia, co fascynuje Hanę i zachęca do bliższej znajomości. Brona kocha morsować i po krótkim czasie namawia do tej pasji także Hanę – mimo wielkiego strachu przed zimną wodą odkrywa ona radość z nowego sportu, co zresztą wpływa także na jej postrzeganie pozostałych aspektów życia. Z bliskiej znajomości powoli zaczyna się rodzić miłość.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!