Film Emcek

Kobiecy metraż

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 4 marca, 2023 r. Kobiecy metraż - plakat

„Kobiecy metraż” z 2007 roku to trzy krótkie etiudy filmowe, które łączy próba przedstawienia kobiecej natury, pokazanej w różnych ujęciach i okolicznościach. Bohaterki trzech filmów żyją własnym życiem, jednak ich losy wzajemnie się przeplatają, a widzowie mogą poznać ich osobisty punkt widzenia na bieżące sprawy. Za każdy segment odpowiada inny reżyser.

Pierwszą etiudą jest „Efekt pamięci” Claudii Lehmann. Skupia się on na losach Anny. Od jakiegoś czasu cierpi ona na nocne koszmary, w których widzi bolesne doświadczenia nieznanej sobie kobiety o imieniu Aylin. Anna trafia do magicznego świata, w którym fantazja przeplata się z rzeczywistością, i może w końcu poznać tajemniczą bohaterkę swoich snów.

Drugi segment poświęcony jest Emilce, granej przez Martę Chodorowską. Poznajemy ją w 1982 roku, w Katowicach, w momencie gdy zakochuje się ona w swoim rówieśniku. Tłem dla tych wydarzeń jest stan wojenny. Reżyserem odpowiedzialnym za „Emilka płacze” jest Rafał Kapeliński.

Ostatnim filmem jest „Kilka prostych słów”, w reżyserii Anny Kazejak-Dawid. Tutaj główną bohaterką jest Krystyna, grana przez Agatę Kuleszę. To zaradna, pełna energii kobieta, która chce, aby jej córka dostała się do zespołu wokalno-tanecznego. W drodze na przesłuchanie Krystynie psuje się samochód, a z pomocą przychodzi mężczyzna, z którym nie widziała się od bardzo dawna.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!