Film Emcek

Jedz, módl się, kochaj

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 4 marca, 2023 r. Plakat do filmu - Jedz, módl się i kochaj

„Jedz, módl się, kochaj” to komedia romantyczna z Julią Roberts w roli głównej. Film jest adaptacją książkowej biografii pod tym samym tytułem, napisaną przez Elizabeth Gilbert. Jest to amerykańska produkcja, która na ekrany kin weszła w sierpniu 2010 roku i okazała się bardzo szybko kasowym sukcesem. Za reżyserię odpowiada Ryan Murphy.

Elizabeth jest kobietą sukcesu i na pozór ma wszystko – męża, udaną karierę, piękny dom, ciekawych znajomych. Nie czuje się jednak spełniona, a swój związek zaczyna widzieć jako porażkę. Steven (Billy Crudup) nie chce się zgodzić na rozwód, ostatecznie jednak do rozstania rozchodzi. W tym trudnym okresie Elizabeth poznaje młodego aktora, Davida (James Franco), i wdaje się z nim w romans, ale nowa znajomość nie do końca spełnia jej oczekiwania.

Elizabeth decyduje się więc pójść na całość i totalnie odmienić dotychczasowe życie. Najpierw wyjeżdża do Włoch, gdzie od miejscowych uczy się czerpać radość z drobnych, codziennych przyjemności. Kolejnym przystankiem są Indie, gdzie Elizabeth uczy się nowej wiary i odkrywa swoją duchowość. Z Indii trafia na Bali, i poznaje tam Brazylijczyka Felipe (Javier Bardem). Mimo początkowych spięć, Elizabeth i Felipe zbliżają się do siebie.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!