Film Emcek

Jak spotkać syrenę?

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 5 marca, 2023 r. Plakat do filmu Jak spotkać syrenę?

„Jak spotkać syrenę” to fascynujący film dokumentalny wyreżyserowany przez Coco Schrijber. Powstał dzięki koprodukcji holendersko-belgijsko-duńskiej. Na ekrany kin trafił w 2016 roku, był też wyświetlany na licznych festiwalach filmowych, również na tym największym – Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie.

Film ma trzech bohaterów: Rebeccę, Lexa i Miguela. Każda z tych osób jest mocno związana z morzem, ale ich opowieści nie mają zbyt szczęśliwych zakończeń. Reżyserkę do nakręcenia tego dokumentu zainspirowała historia jej brata, Lexa, jednego z filmowych bohaterów. Lex lubił nurkowanie, i we wrześniu 2000 roku wybrał się wraz ze znajomymi na wyprawę do Egiptu. Jednego dnia po prostu zaginął, a tajemniczości dodaje fakt, że jego rzeczy znaleziono starannie ułożone na plaży Morza Czerwonego. To, jak i pozostawienie na brzegu noża, sugerują, że Lex zdecydował się w ten sposób popełnić samobójstwo. Ciała Lexa nigdy nie udało się odnaleźć.

Zaginięcie w niewyjaśnionych okolicznościach dotyczy także drugiej bohaterki dokumentu – Rebeccy Coriam. Była ona częścią załogi liniowca Disney i niespodziewanie zniknęła ze statku, gdy ten znajdował się u wybrzeży Meksyku. Trzecia historia dotyczy meksykańskiego surfera Miguela, który zdecydował się na brawurową podróż przez ocean.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!