Film Emcek

Galerianki

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 5 marca, 2023 r. Plakat do Galerianek

„Galerianki” to film produkcji polskiej, wyreżyserowany przez Katarzynę Rosłaniec, znaną także z takich obrazów jak „Bejbi blues” czy „Szatan kazał tańczyć”. Premiera filmu miała miejsce w 2009 roku i bardzo szybko okazał się on wielkim sukcesem finansowym, przyciągając do kin tłumy widzów. „Galerianki” są dramatem obyczajowym, który opowiada o nastolatkach parających się prostytucją.

Główną bohaterką jest Alicja, grana przez Annę Karczmarczyk. Pochodzi ona z niezbyt zamożnej rodziny i czuje się zakompleksiona z powodu swoich tanich ubrań oraz braku modnych gadżetów. W szkole zaczyna się kolegować z Mileną (Dagmara Krasowska), która wprowadza ją w świat prostytucji. Dziewczyny swoich sponsorów szukają głównie w centrach handlowych i stąd właśnie wziął się ich tytułowy przydomek.

Alicja zdobywa swoich pierwszych klientów, co pozwala jej kupić wymarzony telefon. W międzyczasie nawiązuje bliższą znajomość z Michałem, kolegą szkolnym, któremu Alicja bardzo się podoba. W ich znajomość wtrąca się jednak Milena razem z koleżankami, a kiedy Michał zostaje publicznie ośmieszony, dochodzi do tragedii.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!