Film Emcek

Dzikie róże

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 5 marca, 2023 r. Dzikie róże - plakat

„Dzikie róże” to film produkcji polskiej. Jego reżyserką jest Anna Jadowska, znana wcześniej z takich produkcji jak „Dotknij mnie”, „Generał”, „Trzy kobiety”. Zdjęcia do filmu były kręcone w Oleśnicy, a premiera miała miejsce w grudniu 2017 roku.

W główną rolę wcieliła się Marta Nieradkiewicz. Jej bohaterka, imieniem Ewa, jest matką dwójki dzieci. Chwilowo mieszka samotnie – mąż pracuje w Norwegii. Ewa czuje się bardzo samotna, co ostatecznie prowadzi ją do romansu z nastoletnim, zakochanym w niej chłopcem. Kończy się to niestety ciążą, którą Ewa musi oczywiście ukryć, dlatego wyjeżdża na kilka miesięcy do innego miasta, gdzie rodzi dziecko i zostawia je w szpitalu do adopcji.

Po pewnym czasie do domu wraca mąż Ewy, Andrzej, grany przez Michała Żurawskiego. Andrzej nie ma pojęcia, co wydarzyło się pod jego obecność, jednak postawa żony, jak i zasłyszane tu i ówdzie plotki, budzą w nim podejrzenia. Między małżonkami tworzy się coraz większy dystans, a sytuację dodatkowo komplikuje narastająca wrogość ze strony otoczenia. I wtedy dochodzi do kolejnej tragedii – na plantacji dzikich róż, gdzie pracuje Ewa, znika jej dwuletni synek. Czym ta próba skończy się dla przyszłości całej rodziny?

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!