Film Emcek

Dwie kobiety

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 5 marca, 2023 r. Dwie kobiety plakat

„Dwie kobiety”, w oryginale „Sage femme”, to film produkcji francuskiej, nakręcony w 2017 roku. Za jego reżyserię odpowiedzialny jest Martin Provost. Film został bardzo pozytywnie odebrany przez krytyków, spore uznanie zdobyły także odtwórczynie głównych ról: Catherine Deneuve oraz Catherine Frot. Zdjęcia kręcono między innymi w Paryżu, regionie Île-de-France oraz belgijskim Liege.

Portretowana przez Catherine Fort Claire Breton to kobieta w średnim wieku, mieszkająca na przedmieściach Paryża. Ma dorosłego syna, który właśnie się wyprowadził, i sporadycznie spotyka się z Paulem, ale w ich związku jest niewiele namiętności. Jej zwyczajną, szarą codzienność ciężko uznać za porywającą, w przeciwieństwie do życia prowadzonego przez drugą bohaterkę, Béatrice Sobolevski (Catherine Deneuve). Sporo starsza od Claire, Béatrice jest pełna wigoru, ekstrawagancka, choć momentami wydaje się dość niedojrzała, zwłaszcza jak na swój wiek.

Obie kobiety łączy postać ojca Claire. Dawno temu Béatrice była jego kochanką, jednak odeszła, co ostatecznie pchnęło tatę Claire do samobójstwa. Dla Béatrice ta wiadomość jest szokiem, próbuje jednak mimo tego zbliżyć się do Claire, która pod jej wpływem zaczyna nieco zmieniać swoje podejście do życia. Niedługo po ich spotkaniu wychodzi na jaw ciężka choroba jednej z kobiet.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!