Film Emcek

Amatorzy w kosmosie

Data dodania: 6 października, 2022 r. / Aktualizacja: 5 marca, 2023 r. Amatorzy w kosmosie - plakat

„Amatorzy w kosmosie” to film cenionego dokumentalisty Maxa Kestnera, produkcji duńskiej, którego premiera miała miejsce w 2016 roku. Ten duński reżyser znany jest z podejmowania ciekawych tematów, i tak też było w przypadku „Amatorów” – to opowieść o dwójce przyjaciół, których największym marzeniem z dzieciństwa był lot w kosmos.

To marzenie zostało z nimi również w starszym wieku. Kristian von Bengtson i Peter Madsen, główni bohaterowie tego filmu, nie porzucili swoich planów podboju kosmosu. Jako dorośli mężczyźni postanowili zbudować własnoręcznie rakietę kosmiczną, korzystając z ogólnodostępnych materiałów. Budowa zakończyła się sukcesem, a koszt stworzenia prawdziwej rakiety okazał się zaskakująco niski – Kristian i Peter wydali mniej więcej tyle, ile musieliby zapłacić za nowy, mały samochód osobowy.

Dokument Maxa Kestnera pokazuje, jak wielka pasja dwójki przyjaciół zainspirowała także innych ludzi, a do projektu zaczęli dołączać ludzi z niemal całego świata, równo mocno zafascynowani podróżami kosmicznymi co dwójka bohaterów. Jednak im dłużej trwał ten projekt, tym więcej trudności na swojej drodze napotykali konstruktorzy rakiety. W końcu ich wielkie plany okazały się poważnie zagrożone.

Ocena artykułu
Oddaj głos, bądź pierwszy!