Kup
                                bilet ONLINE
Find us on Facebook

Aktualności

Majowe propozycje szkolne

Przenosiny i pierwszy etap adaptacji w Teatrze Rondo za nami. Miło nam poinformować, że kino REJS od połowy maja wraca z propozycją seansów szkolnych. Więcej ...

Majowe seanse kina Rejs

Zapraszamy do zapoznania się z majowym repertuarem kina Rejs. Pierwsze seanse w gościnnej przestrzeni OT RONDO już w sobotę, 11 maja. Więcej ...

DNI SĄSIADA

Zapraszamy naszych sąsiadów z Zatorza na 3 dni atrakcji - pikniki, animacje dla dzieci, koncerty i spektakle to tylko niektóre propozycje Więcej ...

Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Do 25 maja czekamy na zgłoszenia do 28 edycji Festiwalu Więcej ...

Podsumowanie 8 Wspaniałych

Zapraszamy 17 maja na godz. 12.00 do sali 211 Urzędu Miejskiego w Słupsku Więcej ...

Rejsowe seanse w RONDZIE

Na czas remontu Emceku pokazy kina REJS organizowane będą w O.T. RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Połączona kasa kina REJS i RONDA czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 18.00 oraz pół godziny przed każdym seansem. Więcej ...

SALWA 2019

Zbliża się majówka, a wraz z nią SALWA, czyli największy w naszym mieście festiwal uliczny z muzyką i sztuką na żywo. Już 5 maja na ulicy Wojska Polskiego wśród wielu propozycji koncertów, pokazów i spektakli spotkacie także instruktorki i wolontariuszki warsztatów MANUFAKTURY i KORALIKÓW BEZ LIKU. Więcej ...

Remont budynku Emceku

Od 18 kwietnia do końca roku planowane są prace remontowe i termomodernizacyjne w budynku Emceku. Więcej ...

X MUZA Konkurs Wiedzy o Filmie - edycja XVI

Dzisiaj, 17 kwietnia 2019, w kinie REJS Słupskiego Ośrodka Kultury odbył się finał Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA. Po sześciu konkurencjach i pełnej emocji dogrywce wyłonieni zostali zwycięzcy 16. edycji. Jury pod przewodnictwem dr Janusza Bohdziewicza ogłosiło, że najwyższą ilość punktów zdobyła drużyna reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące z Bytowa: Kajetan Cyra i Adam Tymosz. Na drugim miejscu uplasowały się Liliana Barszczewska i Julia Stawiarz, jedyna żeńska drużyna z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Słupsku. Trzecie miejsce na podium przypadło natomiast bytowskiemu zespołowi w składzie: Olaf Konfederak i Jakub Szyca.

Uczestnicy finału otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe w postaci książek, płyt i filmów, ufundowane przez Słupski Ośrodek Kultury. Wszystkim laureatom gratulujemy zarówno woli walki, jak i szerokiej wiedzy filmowej.

Kolejna edycja X MUZY już za rok, do zobaczenia:)

.

.

.

3 kwietnia 2019 w kinie Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury odbył się pierwszy etap 16. edycji Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA.

Dwanaście dwuosobowych drużyn musiało wykazać się wiedzą z historii kina polskiego i światowego. Pytania w formie testu wymagały znajomości zarówno twórców (reżyserów, aktorów, operatorów), nurtów, gatunków i pojęć filmowych, jak i tytułów ważniejszych dzieł, a także dat znaczących wydarzeń.

W konkursie udział wzięły drużyny z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych, I i II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Katolickich, I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie oraz Domu Kultury w Ustce.

Jury konkursu, Elżbieta Łukaszus-Mijewska i Joanna Gajdo - instruktorki Działu Edukacji Filmowej, po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniło 3 zespoły, które otrzymały największą ilość punktów i będą walczyć w finale konkursu. Są to:

- Jakub Szyca i Olaf Konfederak - uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie
- Kajetan Cyra i Adam Tymosz - uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie
- Julia Stawiarz i Liliana Barszczewska - uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku

Finał 16. edycji konkursu X MUZA odbędzie się 17 kwietnia 2019 o godz. 13.00 i będzie miał charakter turnieju. Drużyny wyłonione w eliminacjach, na scenie kina Rejs, odpowiadać będą na pytania z zakresu historii kina polskiego i światowego oraz będą miały za zadanie wykazać się m.in. znajomością muzyki i fragmentów filmowych. W finale prace jury wspomoże dr Janusz Bohdziewicz z Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Dla wszystkich finałowych drużyn przewidziano nagrody rzeczowe, natomiast zwycięzcy otrzymają dodatkowo akredytacje wraz z noclegami i wyżywieniem na 46. Ińskie Lato Filmowe* (*pobyt na festiwalu uzależniony jest od otrzymania dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom I etapu oraz ich opiekunom: Wandzie Kowalik, Mariuszowi Mojsiukowi (I Liceum Ogólnokształcące), Dorocie Kłos, Bożenie Gajdzis, Iwonie Płóciennik (II Liceum Ogólnokształcące), Agacie Muraszko (Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych), Urszuli Sobali (I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku), Kamili Niemczyckiej (Zespół Szkół Katolickich), Danielowi Chałupie (I Liceum Ogólnokształcące w Bytowie), Jarosławowi Kasperkowi (Dom Kultury w Ustce).

.............................................................................................

Kino REJS serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego do udziału w Konkursie Wiedzy o Filmie "X Muza". Celem konkursu jest zachęcanie młodzieży zainteresowanej historią i teorią kina do pogłębiania wiedzy, uwrażliwienie młodych widzów na artystyczne walory filmu, kształtowanie świadomego, krytycznego i wymagającego odbiorcy sztuki filmowej.

.

Do konkursu mogą przystąpić dwuosobowe zespoły, zgłoszone przez szkołę. Zawody są dwuetapowe.

- etap 1: eliminacje - 3 kwietnia 2019 o godz. 10.00 - test pisemny z wiedzy o kinie polskim i światowym
- etap 2: finał - 17 kwietnia 2019 o godz. 13.00 - finał z udziałem publiczności

W pierwszej części dwuosobowe drużyny odpowiadają na pytania testowe z wiedzy o kinie polskim i zagranicznym. W rozgrywkach finałowych wezmą udział trzy najlepsze drużyny wyłonione podczas eliminacji. Finał będzie miał charakter turnieju z udziałem publiczności i składać się będzie z 6 konkurencji (alfabet filmowy, biografie, fragmenty filmowe i muzyczne, kalambury oraz rozbójnik, pytania o zróżnicowanym stopniu trudności).

.

ELIMINACJE - 3 kwietnia 2019

Na zgłoszenia dwuosobowych drużyn czekamy do 29 marca 2019. Eliminacje odbędą się w sali TANGO w budynku emceku (aleja 3 Maja 22, wejście z holu kina REJS).

Przewidujemy następujący bieg wydarzeń:
- godzina 10.00 - zajęcie miejsc i przywitanie uczestników
- godzina 10.10 - test z kina światowego i polskiego
- godzina 11.00 - przerwa kawowa
- godzina 11.15 - pokaz filmu w kinie REJS
- godzina 13.00 - ogłoszenie wyników, wyłonienie trzech drużyn finałowych

.

.

Regulamin konkursu

1. Organizatorem konkursu jest kino Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury

2. Konkurs będzie się składał z dwóch etapów:
- etap 1: eliminacje - 3 kwietnia 2019 o godz. 10.00 - test pisemny z wiedzy o kinie polskim i światowym
- etap 2: finał - 17 kwietnia 2019 o godz. 13.00 - finał z udziałem publiczności

3. Do konkursu mogą przystąpić uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego z ważną legitymacją szkolną.

4. Każda szkoła ma prawo zgłosić do Konkursu maksymalnie 3 dwuosobowe drużyny. Zgłoszenie większej ilości zespołów wymaga zgody Organizatora.

5. Konkursowe prace oceniać będzie jury powołane przez Słupski Ośrodek Kultury

6. Wypełnione i podpisane: Karty zgłoszenia drużyny oraz Karty zgłoszenia uczestnika konkursu (dwie sztuki, osobno dla każdego członka drużyny) należy dostarczyć do kina Rejs (Słupski Ośrodek Kultury, al. 3 Maja 22, 76-200 Słupsk) do dnia 29 marca 2019. Skany obu wypełnionych i podpisanych kart można również przesyłać na adres e-mailowy: kinorejs@sok.slupsk.pl zamieszczając w temacie wiadomości dopisek „ X MUZA - zgłoszenie”.

7. Organizator przyzna nagrody rzeczowe trzem finałowym drużynom. Nagroda główna, udział w festiwalu Ińskie Lato Filmowe, przypadnie zespołowi z najwyższą ilością punktów.*

Organizator:
kino REJS
Słupski Ośrodek Kultury
aleja 3 Maja 22
76-200 Słupsk
kinorejs@sok.slupsk.pl
www.kinorejs.emcek.pl
tel. 59 843 54 34, 507 846 243

* nagroda główna uzależniona jest od przyznania dofinansowania przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

.

.