Kup
                                bilet ONLINE
Find us on Facebook

Aktualności

Słupska WSPANIAŁA w Warszawie

6 kwietnia w Warszawie odbyły się ogólnopolskie eliminacje Konkursu "8 WSPANIAŁYCH". W szranki o nagrodę dla najlepszego wolontariusza stanęła reprezentująca powiat słupski Martyna Dołżycka. Wyniki konkursu poznamy w czerwcu. Trzymajmy kciuki za Martynę Więcej ...

Rozmawiamy "Po filmie"

16 kwietnia 2018 pokazem specjalnym „Jeszcze nie koniec” w reżyserii Xaviera Legranda rozpoczął się w kinie REJS cykl pod hasłem „Po filmie”, w ramach którego pokazywane będą filmy poruszające tematykę ważną społecznie. Więcej ...

Znamy zwycięzców X MUZY

11 kwietnia odbył się finał Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA. W rozgrywkach wzięły udział trzy dwuosobowe drużyny, które zdobyły największą ilość punktów podczas marcowych eliminacji. Finał rozegrał się na scenie kina REJS i miał charakter turnieju z udziałem publiczności, która dopingowała i wspierała uczestników. Więcej ...

Kolejny sukces animacji "Dlaczego nie wypada jeść w kinie?"

W ubiegłym roku film zrealizowany przez młodzież "Dlaczego nie wypada jeść w kinie" zdobył III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Up to 21. Wtedy nie śniliśmy nawet o tym, że dzięki temu nasza plastelinowa produkcja znajdzie się w wąskim gronie najlepszych polskich filmów niezależnych. Więcej ...

UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE

- koncert pasjonatów piosenki. Zapraszamy na prezentacje uczestników Studia Piosenki SOK do klubu pARTer emcek-u 21 kwietnia na godz. 18.00 Więcej ...

Walden, spektakl Ludomira Franczaka

7 kwietnia zapraszamy do klubu pARTer na spektakl Walden. Więcej ...

Wyniki I etapu konkursu X MUZA

28 marca 2018 odbyły się eliminacje 15. edycji Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA. W rozgrywkach finałowych udział wezmą: drużyna z Bytowa i dwa zespoły ze Słupska. Więcej ...

Kwietniowe REJSy z filmem

Mamy nadzieję, że kwietniowy repertuar kina REJS przedstawia się atrakcyjniej niż pogoda za oknem. Dla nas to nawet dobrze, bo mamy nadzieję, że zamiast na wiosenny spacer wybierzecie się do kina:) Więcej ...

MÓJ POMYSŁ NA FILM - edycja XII

Kino Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury zaprasza młodzież do udziału w 12. edycji konkursu „Mój pomysł na film”.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do uczniów w wieku 13-19 lat. Jego celem jest popularyzacja sztuki filmowej oraz zachęcanie młodzieży do aktywności twórczej.

Prace konkursowe można zgłaszać w trzech kategoriach:

1. PLAKAT do dowolnego filmu (fikcyjnego bądź istniejącego). Technika wykonania plakatu dowolna, format od A3 do A1. Obowiązuje forma papierowa.
2. SCENARIUSZ FILMOWY o objętości do 10 stron A4.
3. KRÓTKOMETRAŻOWY FILM FABULARNY o długości do 10 minut.
.
Każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę w danej kategorii (jeden scenariusz, jeden plakat, jeden film).

Termin nadsyłania prac mija 20 maja 2018 roku.

Wzór karty zgłoszenia:

Mój pomysł na film - karta zgłoszenia 2018

Lista zakwalifikowanych prac zostanie ogłoszona do 10 czerwca 2018.

Organizator planuje przyznać nagrody pieniężne, po trzy w każdej kategorii. Wysokość nagród zależeć będzie od dofinansowania przyznanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Finałowa gala odbędzie się w dniach 26-27 czerwca 2018.

.

Regulamin konkursu "MÓJ POMYSŁ NA FILM"

1. Organizatorem konkursu „Mój pomysł na film” jest kino REJS Słupskiego Ośrodka Kultury.
2. Przedmiotem konkursu jest:
- praca plastyczna będąca plakatem do dowolnego filmu (fikcyjnego bądź istniejącego)
- scenariusz filmowy o formie i objętości wymaganej dla krótkometrażowego filmu fabularnego
- krótkometrażowy film fabularny
3. Technika wykonania plakatu jest dowolna, format winien się mieścić w granicach od A3 do A1.
4. Scenariusz o objętości do 10 stron A4 należy składać w trzech egzemplarzach w formie drukowanej (czcionka: Courier New 12’’) oraz w formie elektronicznej: na płycie DVD/CD lub e-mailowo (na adres: kinorejs@sok.slupsk.pl) w formacie doc, rtf, odt lub pdf.
5. Film krótkometrażowy fabularny o długości maksymalnie do 10 min. wykonany powinien być w technice cyfrowej i nadesłany w jednym egzemplarzu na płycie DVD/CD w formatach: DviX, Xvid, mp4.
6. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do młodzieży w wieku 13 - 19 lat.
7. Każdy uczestnik konkursu może nadesłać tylko jedną pracę w danej kategorii (jeden scenariusz, jeden plakat, jeden film).
8. Prace można składać osobiście lub nadsyłać pocztą na adres: kino REJS, al. 3 Maja 22, 76-200 Słupsk z dopiskiem „Konkurs MÓJ POMYSŁ NA FILM” w terminie do 20 maja 2018 (decyduje data wpłynięcia). Prace dostarczone po upływie wyznaczonego terminu nie wezmą udziału w konkursie.
9. Do dnia 10 czerwca 2018 Organizator ogłosi listę zakwalifikowanych do finału prac, po 10 prac w każdej kategorii.
10. W dniach 26 - 27 czerwca 2018 planowane są finałowe pokazy konkursu MÓJ POMYSŁ NA FILM, gala wręczenia nagród oraz wydarzenia towarzyszące: koncert, pokaz filmu oraz spotkanie z gościem specjalnym.
11. Autorom zakwalifikowanych do finału prac (maksymalnie dwóm osobom reprezentującym jedną pracę) podczas finału zapewniamy nocleg i wyżywienie.

12. Wraz z pracą uczestnik konkursu winien dostarczyć swoje pełne dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, wiek, adres e-mailowy, numer telefonu, nazwę szkoły.
13. W przypadku prac zbiorowych prosimy o dostarczenie informacji o każdym autorze, z ograniczeniem do dwóch maksymalnie autorów w każdej kategorii.
14. Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, że jest to praca własna.
15. Nie będą kwalifikowane prace, które zostały zgłoszone w poprzednich edycjach konkursu i powstały przed 1 stycznia 2017.
16. Organizator zastrzega sobie prawo do prezentacji i publikacji prac nadesłanych, w szczególności nagrodzonych i wyróżnionych, bez dodatkowej zgody autora i bez honorarium.
17. Organizator nie zwraca nadesłanych utworów.
18. Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne. Zaplanowano przyznać trzy nagrody w każdej kategorii. Organizator zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród, jak również prawo do nieprzyznania nagrody.
19. Organizator ogłosi wynik konkursu na stronie internetowej www.kinorejs.emcek.pl.
20. Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas finałowej gali.
21. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez organizatora konkursu zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w zakresie i celu realizacji oraz rozstrzygnięcia Konkursu jak również wydania nagrody. Uczestnik Konkursu ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawienia.
22. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminów, o których mowa w niniejszym Regulaminie oraz do odwołania Konkursu bez podawania przyczyn.
23. Uczestnictwo w konkursie oznacza wyrażenie zgody na warunki niniejszego Regulaminu.
24. We wszystkich sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie decyzje podejmuje organizator konkursu.

Organizator

Prace prosimy nadsyłać na adres:
Kino studyjne Rejs
Słupski Ośrodek Kultury
al. 3. Maja 22
76-200 Słupsk
z dopiskiem „Konkurs Mój pomysł na film”
W razie pytań prosimy o kontakt z instruktorem Działu Edukacji Filmowej (adres mailowy: kinorejs@sok.slupsk.pl, tel.: 0-59 843 54 34).