Kup
                                bilet ONLINE
Find us on Facebook

Aktualności

Enchanted Hunters na Miejscu Kobiet

W sobotę, 25 listopada, o godzinie 19.00 w ramach festiwalu MIEJSCE KOBIET zapraszamy do klubu pARTer na niezwykły koncert w wykonaniu zespołu Enchanted Hunters, który tworzą dwie uzdolnione songwriterki młodego pokolenia. Więcej ...

Kino o oczach dziecka - edycja 40.

Na prace w jubileuszowej edycji konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem KINO W OCZACH DZIECKA czekamy do dnia 6 grudnia. Więcej ...

WARSZTATY WIKLINY PAPIEROWEJ

Serdecznie zapraszamy na bożonarodzeniowe warsztaty wikliny papierowej. Już od jutra będzie można wykonać świąteczne dekoracje; bombki, choinki, aniołki, dekoracje wigilijnego stołu. Więcej ...

Koncert Patrycji Baczyńskiej i Piotra Pastuszki 17.11.2017 r. (piątek) godz. 18.00

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Patrycji Baczyńskiej i Piotra Pastuszki. Artyści wykonają zarówno covery, jak i utwory własne - w duecie oraz solo. Koncert będzie podsumowaniem projektu "Przyjdź, posłuchaj ... Kultura otwarta dla osób z dysfunkcjami wzroku" realizowanym w ramach programu "KULTURA DOSTĘPNA 2017". Zadanie zostało sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Słupsk oraz Młodzieżowego Centrum Kultury w Slupsku. Więcej ...

"Purytanie" z Mariuszem Kwietniem w kinie REJS

Serdecznie zapraszamy na kolejną retransmisję w ramach cyklu WIELKIE WIDOWISKA. Tym razem będą to PURYTANIE, opera Vinzenzo Belliniego prosto z Paryża. Więcej ...

Zapraszamy jutro (8.11.2017 r.) godz. 18.00 na spektakl teatralny "Rodzina, ach rodzina ..."

Spektakl teatralny "Rodzina, ach rodzina ..." przygotowany został przez grupę gimnazjalistek podczas bezpłatnych warsztatów językowo-teatralnych w ramach inicjatywy oddolnej "Go 3! Kulturalny zawrót głowy". Reżyseria: Jolanta Arciszewska Wstęp wolny! Zapraszamy serdecznie. Więcej ...

Spotkanie z poetką Teresą Ławecką już 16.11.2017 r. (czwartek) godz. 17.00

Zapraszamy na spotkanie z Panią Teresą Ławecką, słupską niewidomą dziennikarką, poetką i aktywistką działającą na rzecz osób niepełnosprawnych. Wiersze poetki czytać będzie aktorka Małgorzata Sokołowska. Więcej ...

MIEJSCE KOBIET 2017

Plan 12. edycji festiwalu MIEJSCE KOBIET gotowy. Jak co roku nasze multimedialne i interdyscyplinarne zamieszanie organizowane jest przez Młodzieżowe Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Triny Papisten. Rezerwujcie czas w ostatnim tygodniu listopada, będzie się działo:) Więcej ...

"Przyjdź, posluchaj ... Kultura otwarta dla osób z dysfunkcjami wzroku"

"Przyjdź, posłuchaj ..." to cykl działań kulturalnych adresowanych zarówno do osób niewidomych, z poważnymi zaburzeniami widzenia, słabowidzących (także ze względu na wiek), jak i tych, które cenią bardzo dobry film i znakomitą literaturę. Zapraszamy na cykl działań kulturalnych: seanse filmowe z cichą audiodeskrypcją w kinie Rejs MCK-u połączone z prelekcjami na temat filmu, muzyki, malarstwa oraz "żywą książkę", czyli lekturę polskiej literatury współczesnej, niewydanej w formie audiobooków, w wykonaniu aktorów słupskich scen teatralnych.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "KULTURA DOSTĘPNA 2017", Miasta Słupska oraz Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku.

Partnerami w realizacji projektu są: Polski Związek Niewidomych Koło w Słupsku oraz Stowarzyszenie Nota Anamnesis.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

18 września 2017 r., o godz. 17.00 nastąpiła inauguracja projektu. Pierwszym filmem, jaki można było zobaczyć w ramach tego projektu, było „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. Pokaz odbył się z audiodeskrypcją cichą, a poprzedzony został płomienną prelekcją niezrównanej Grażyny Szczepłockiej.

29/30 września 2017 r. o godz. 16.00 - czytanie powieści "Ulica" znakomitego słupskiego prozaika Daniela Odii połączone z rozmową na temat powieści. Czyta Adam Jędrosz. Mamy nadzieję, że te spotkania ze znakomitą współczesną prozą staną się punktem wyjścia do rozmów o literaturze, ale też zmieniającym się (lub nie) Słupsku.

Daniel Odija - słupski prozaik młodego pokolenia. Autor bardzo dobrze przyjętych powieści: "Ulica" (2001), "Tartak" (2003), "Niech to nie będzie sen" (2008) i "Kronika umarłych" (2010) oraz tomu opowiadań "Szklana huta" (2005).

"Ulica"- to bardzo interesująca powieść dająca realistyczny obraz tzw. Polski B w okresie jej transformacji ustrojowej. Kto w Słupsku nie zna ulicy Długiej? Czy jej obecny obraz różni się od tego, który w ulicy przedstawił pisarz?

Adam Jędrosz - utalentowany aktor Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Grał m.in. w spektaklach "Las Villas", "Z rączki do rączki", "Edith&Marlene", "Love Story", "ULICA" (znakomicie).

Aktor Adam Jędrosz czyta "Ulicę"

2 października o godz. 17.00 -€“ projekcja filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” reż. M. Sadowska połączona ze spotkaniem z filmoznawczynią Elwirą Rewińską. Projekcja z cichą audiodeskrypcją.

*

13/14 października o godz. 16.00 czytanie przepięknej książki "Serce" Radki Franczak. Wykonanie Małgorzata Sokołowska

"Serce" to książka nominowana do prestiżowej Nagrody Nike 2017 r.

Główną bohaterką tej powieści jest młoda Polka Wika, która jedzie z chłopakiem do Szwajcarii. Chce poznać świat, zarobić pieniądze i przeżyć coś nowego. Trafia do podupadłej rezydencji nad Jeziorem Genewskim, gdzie mieszkają dwie kobiety - matka i córka. Ma tam pomóc w pracach domowych i zaopiekować się starzejącą się Shirley. To niezwykłe doświadczenie, które pozwala bohaterce poznać siebie, swoje pragnienia i wewnętrznie dojrzeć.

Radka Franczak - reżyserka, fotografka, autorka filmów dokumentalnych pochodząca ze Słupska.

*

16 października 2017 r. o godz. 17.00 projekcja filmu (z cichą audiodeskrypcją) "Ostatnia rodzina"w reż. J.P. Matuszyńskiego. Po filmie spotkanie z historyczką sztuki Beatą Zgodzińską.
"Ostatnia rodzina" to filmowa biografia rodziny Beksińskich - Zdzisława Beksińskiego (malarza) i Tomasza Beksińskiego (krytyka muzycznego, tłumacza, eseisty)

*

20 października 2017 r. o godz. 16.00 - spotkanie z Pawłem Sztompke i wykład "Muzyka w filmie światowym i polskim"

Paweł Sztompke - znakomity krytyk i dziennikarz muzyczny. W latach 1977-1996 pracował w Programie III Polskiego Radia W latach 1986-1996 był kierownikiem redakcji muzycznej tego programu. W 1996 przeszedł do I Programu Polskiego Radia, gdzie do 2006 i ponownie od 2015 pełni funkcję kierownika redakcji muzycznej. Obecnie jest gospodarzem Muzycznej Jedynki i Muzyki Nocą. Specjalista od muzyki filmowej.

A w najbliższym czasie:

30 października 2017 r. o godz. 17.00 - projekcja filmu "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" (z cichą audiodeskrypcją) w reż. J. Majewskiego

6 listopada 2017 r. godz. 17.00 - projekcja filmu "To właśnie seks" z cichą audiodeskrypcją w reż. Josha Lawsona.Komedia.

Film ma prostą formę ciągu rozpisanych na duety i tercety scenek, które można by zrealizować na scenie teatralnej.Całość ma pozory kolejnej opowieści o przecinających się ludzkich ścieżkach, ale jest wolna od pretensji do wygłaszania jakichś górnolotnych, filozoficznych dyrdymałów. Debiutujący reżyser popisuje się świetnym wyczuciem obsceny – nie hamuje go pruderia, ale nie próbuje utopić widza w morzu dziecięco rozumianej niegrzeczności czy wulgarności. Potrafi z wdziękiem eksploatować komiczny potencjał erotycznych"dziwactw", ale łączy to z delikatnością i empatią w stosunku do swoich bohaterów.

Spotkanie z poetką Teresą Ławecką już 16.11.2017 r. (czwartek) godz. 17.00

Teresa Ławecka to niewidoma dziennikarka, poetka, działaczka społeczna.

Od 2009 r. jej utwory dostępne są w corocznych antologiach poezji wydawanych przez Starostwo Powiatowe w Słupsku. W 2009 r. i 2011 r. uzyskała główną nagrodę Prezydenta Miasta Słupska w konkursie literackim „Zobacz mój świat”, a w 2013 r. wyróżnienie za opowiadanie „Kompot”. Jest autorką tomików poezji „Oddaj moją twarz” (2010 r.), „Ogród niezapominajek” (2012 r.) oraz „Lalki nie płaczą” (2017 r.). Wiersze poetki czytać będzie aktorka Małgorzata Sokołowska.

Koncert Patrycji Baczyńskiej i Piotra Pastuszki 17 listopada 2017 r. (piątek) godz. 18.00

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Patrycji Baczyńskiej i Piotra Pastuszki. Artyści wykonają zarówno covery, jak i utwory własne - w duecie oraz solo.

Patrycja Baczyńska - wokalistka, absolwentka Akademii Pomorskiej w Słupsku na kierunku edukacja artystyczna.Finalistka telewizyjnego programu "Must Be The Music". Zdobywczyni wielu nagród w konkursach i festiwalach muzycznych.

Piotr Pastuszka - tenor, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Kontynuuje studia w Akademii Muzycznej w Łodzi. Obsadzany w rolach operetkowych i operowych. Wieloletni wolontariusz Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku.

Bilety na koncert w cenie 10 zł.

Koncert będzie podsumowaniem projektu "Przyjdź, posłuchaj ... Kultura otwarta dla osób z dysfunkcjami wzroku" realizowanym w ramach programu "KULTURA DOSTĘPNA 2017", spotkaniem integracyjnym, wspólną rozmową połączoną z pomysłami na przyszłość.

Krótka fotograficzna relacja z tego wspaniałego koncertu.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Słupsk oraz Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku.