Kup
                                bilet ONLINE
Find us on Facebook

Aktualności

AMIGURUMI w Manufakturze

W ramach cotygodniowych spotkań MANUFAKTURY zapraszamy na kurs amigurumi, czyli japońskiej sztuki tworzenia pięknych maskotek przy pomocy szydełka. Więcej ...

11. festiwal niemenowski

Zapraszamy jutro (sobota, 21 października 2017 r.) na imprezę finałową 11. edycji festiwalu NIEMEN NON STOP Więcej ...

MANUFAKTURA

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie MANUFAKTURY. Więcej ...

OTWARCIE OFERT

Zapraszamy Wykonawców do zapoznania się z protokołem z otwarcia ofert Więcej ...

"PRZYJDŹ, POSŁUCHAJ..."

Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Przyjdź, posłuchaj - kultura dostępna dla osób z dysfunkcjami wzroku". Więcej ...

ZAPLĄTANY SŁUPSK

W poniedziałek, na warsztatach miejskiego dziergania tworzyliśmy pawie oczka, kwadraty do instalacji miejskich oraz biżuterię z plastiku. Więcej ...

VI Grajdołek

W ubiegłą niedzielę odbyła się kolejna, VI edycja Słupskiego Festiwalu Gier Planszowych. Więcej ...

Koncert zespołu Out

W ubiegły piątek (13.10) odbył się koncert zespołu Out. Więcej ...

ZAKOŃCZENIE PÓŁKOLONII

W piątek, 4 sierpnia zakończył się drugi, ostatni turnus półkolonii w Młodzieżowym Centrum Kultury.

Podczas pierwszego turnusu, odbywającego się w dniach 3-14 lipca, dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, manualnych, warsztatach recyklingu i tańca. Wspólnie przez kilka dni przygotowywały ozdoby na Taras MCK i 7 lipca przywitały wspólnie z rodzicami i dziadkami „Lato na Tarasie”. Zorganizowaliśmy spotkania w Komendzie Policji oraz Jednostce Straży Pożarnej.

Podczas drugiego turnusu (24.07-4.08) dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach manualno-plastycznych. Podopieczni pod okiem opiekunów tworzyli witraże oraz wycinanki z użyciem tektury. Podczas pierwszego tygodnia odbyły się warsztaty ze studentką psychologii z UAM. Przeprowadziła ona zajęcia o tematyce profilaktycznej, w zakresie realizacji ogólnopolskich kampanii „Przemoc boli”, „Zachowaj trzeźwy umysł” oraz „Narkotyki: to mnie nie kręci”. Półkoloniści wzięli udział w spotkaniu z animatorkami z Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego, podczas którego panie przybliżyły dzieciom historię matrioszki.

W trakcie trwania obu turnusów dzieci miały okazję obejrzeć cztery filmy, „Pan Żaba”, „Zielona Szkoła”, „Kacper i Emma jadą w góry” i „Auta 3”, których seanse odbyły się w Kinie REJS.

W pierwszym turnusie wzięło udział 44 dzieci, natomiast w drugim 37.

Dziękujemy Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie wakacyjnej akcji letniej pt. SŁUPSKIE KOLOROWE LATO.

Powrót