• EMCEK /
 • KORALIKÓW BEZ LIKU
Kup
                                bilet ONLINE
Find us on Facebook

Aktualności

Majowe propozycje szkolne

Przenosiny i pierwszy etap adaptacji w Teatrze Rondo za nami. Miło nam poinformować, że kino REJS od połowy maja wraca z propozycją seansów szkolnych. Więcej ...

Majowe seanse kina Rejs

Zapraszamy do zapoznania się z majowym repertuarem kina Rejs. Pierwsze seanse w gościnnej przestrzeni OT RONDO już w sobotę, 11 maja. Więcej ...

DNI SĄSIADA

Zapraszamy naszych sąsiadów z Zatorza na 3 dni atrakcji - pikniki, animacje dla dzieci, koncerty i spektakle to tylko niektóre propozycje Więcej ...

Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

Do 25 maja czekamy na zgłoszenia do 28 edycji Festiwalu Więcej ...

Podsumowanie 8 Wspaniałych

Zapraszamy 17 maja na godz. 12.00 do sali 211 Urzędu Miejskiego w Słupsku Więcej ...

Rejsowe seanse w RONDZIE

Na czas remontu Emceku pokazy kina REJS organizowane będą w O.T. RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Połączona kasa kina REJS i RONDA czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 18.00 oraz pół godziny przed każdym seansem. Więcej ...

SALWA 2019

Zbliża się majówka, a wraz z nią SALWA, czyli największy w naszym mieście festiwal uliczny z muzyką i sztuką na żywo. Już 5 maja na ulicy Wojska Polskiego wśród wielu propozycji koncertów, pokazów i spektakli spotkacie także instruktorki i wolontariuszki warsztatów MANUFAKTURY i KORALIKÓW BEZ LIKU. Więcej ...

Remont budynku Emceku

Od 18 kwietnia do końca roku planowane są prace remontowe i termomodernizacyjne w budynku Emceku. Więcej ...

Warsztaty rękodzieła

KORALIKÓW BEZ LIKU - warsztaty rękodzieła artystycznego

Jeśli cenisz sobie niebanalną, unikalną biżuterię i chcesz ciekawie spędzić czas, to mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję. Zapraszamy na warsztaty, podczas których poznasz tajniki tworzenia kolczyków, bransoletek i naszyjników z koralików. Zapewniamy materiały najwyższej jakości, a gotowa biżuteria powstała podczas zajęć, stanie się własnością twórczyni. Zapraszamy osoby dorosłe i młodzież do emceku w każdy wtorek o godz. 17.00.

.

.

.

.

.

.

SALWA 2019

Zbliża się majówka, a wraz z nią SALWA, czyli największy w naszym mieście festiwal uliczny z muzyką i sztuką na żywo. Już po raz piąty na ulicy Wojska Polskiego będzie można wybierać i przebierać wśród setek rzemieślniczych produktów od lokalnych dostawców. Będzie unikalne rękodzieło, designerskie wyroby, warsztaty artystyczne, pokazy, koncerty i spektakle.

Wśród tego całego kulturalnego zamieszania znajdziemy się i my, czyli warsztaty KORALIKÓW BEZ LIKU i MANUFAKTURA:)

Na naszym stoisku będzie można nie tylko podziwiać wyjątkowe prace manufakturowych artystek, ale i samemu pod okiem instruktora spróbować sił w pracy z czółenkiem lub szydełkiem... Każdemu chętnemu pokażemy podstawy frywolitki, szydełkowania i beadingu (koralikowania).

.

Szukajcie nas na Wojska Polskiego w niedzielę, 5 maja, w godzinach 14.30 - 18.00.

.

.

.

.

.

termin: każdy wtorek, godzina 17.00
czas trwania: około 2 godziny
miejsce: sala TANGO, emcek, Słupski Ośrodek Kultury, al. 3 Maja 22
kontakt: kinorejs@wp.pl, tel. 59 8435 434, 507 846 243
koszt: 25,00 zł
prowadzenie: Roma Linke

.

.

.

MGNIENIE WIOSNY

Zbliża się wiosna, więc coraz częściej myślimy o zmianie garderoby. Jej znakomitym uzupełnieniem będzie ciekawa biżuteria, najlepiej zrobiona własnoręcznie. Może kolczyki z wiosennym, kwiatowym motywem? Zapraszamy we wtorek o godz. 17 na dwie godziny koralikowej zabawy.

.

.

.

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już niebawem. W niedzielę, 13 stycznia, połączymy serducha, aby pomóc najciężej chorym dzieciom. W tym roku za zebrane w czasie kwesty pieniądze zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jako grupa warsztatowa KORALIKÓW BEZ LIKU pragniemy przyłączyć się do tego wielkiego dzieła. Naszą biżuterię znajdziesz na wośpowych aukcjach Allegro, które będą trwały do końca stycznia. Serdecznie zapraszamy do licytacji <3

.

.

.

KoraLowe gwiazdki i śnieżynki

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, czas pomyśleć o ozdobach, jakie powiesimy na choince. Zapraszamy na warsztaty, podczas których udowodnimy, że nie tylko bombki będą się na niej znakomicie prezentować.

Naszą propozycją są gwiazdki wykonane z koralików różnego rodzaju, które będą pięknie wyglądać na choince, mieniąc się kształtami i kolorami. Ich zrobienie nie sprawi Państwu trudności, satysfakcja więc gwarantowana. Każdy z uczestników warsztatów może również liczyć na gwiazdkowe prezenty, ukryte w muślinowych mieszkach.

.

Pracownia św. Mikołaja w Słupskim Ośrodku Kultury:

miejsce: sala TANGO, emcek, al. 3 maja 22
termin: 9 grudnia, godz. 14:00-17:00
prowadzenie: Roma Linke
warsztaty bezpłatne
kontakt: 59 84 35 434, 507 846 243, kinorejs@sok.slupsk.pl

.

.

.

.

.

Przyszedł ten wyczekiwany moment... Zapraszamy was na nowe otwarcie warsztatów beadingowych. Tym razem naszą mentorką i przewodniczką po świecie szklanych koralików będzie Roma Linke.

Jeśli cenisz sobie niebanalną, unikalną biżuterię i chcesz ciekawie spędzić czas, to mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję. Zapraszamy na warsztaty, podczas których poznasz tajniki tworzenia kolczyków, bransoletek i naszyjników z koralików. Zapewniamy materiały najwyższej jakości, a gotowa biżuteria powstała podczas zajęć, stanie się własnością twórczyni.

Na dwugodzinne warsztaty zapraszamy osoby dorosłe i młodzież w każdy wtorek o godz. 17.00. Koszt zajęć 25 zł (płatne w kasie kina REJS). Podczas zajęć losować będziemy jedną osobę, która w kolejnym spotkaniu weźmie udział za darmo.

Pierwsze spotkanie już 18 września.

kontakt: kinorejs@wp.pl, tel. 59 8435 434, emcek, Słupski Ośrodek Kultury, al. 3 Maja 22
miejsce: sala TANGO, emcek
czas trwania: 2 godziny
koszt: 25,00 płatne w kasie kina REJS
prowadzenie: Roma Linke

.

.

.

.

.

Polecamy zajęcia warsztatowe:

wtorek (godzina 16.30)

sobota (godzina 14.00)

Uczymy wielu technik beadingowych (rękodzieła z użyciem koralików), w tym pracy z igłą, sznurów szydełkowych, haftu, makramy i sutaszu. Zapraszamy osoby dorosłe oraz młodzież. W zajęciach jednorazowo uczestniczy maksymalnie 10 osób. Warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących i nie są wymagane żadne specjalne umiejętności czy zdolności, choć odrobina cierpliwości i krztyna dobrego humoru na pewno będzie przydatna. Co tydzień proponujemy nowy temat warsztatów. Zalecamy systematyczny udział w zajęciach, ale istnieje również możliwość dołączenia do kursu w dowolnym momencie.

.

zajęcia płatne w kasie kina REJS: 35,00 zł osoby dorosłe i młodzież, 20,00 zł dzieci (po uzgodnieniu z organizatorem)
czas trwania: około 3 godziny
Młodzieżowe Centrum Kultury, al. 3 Maja 22
zapisy obowiązkowe: kinorejs@wp.pl, tel. 59 8435 434

.

.

.

.

.

RUSSIAN SPIRAL

Mało jest tak efektywnych i jednocześnie efektownych ściegów, jak russian spiral. Szybko się robi i świetnie wygląda. Nie mniej ważne, że to technika prosta w obsłudze i przyjazna dla użytkownika. Co więcej, posiada nieskończoną ilość odmian, jak to ładnie mówią, sky is the limit i ogranicza nas tylko wyobraźnia:) To podstawowa w beadingu technika obok sznura tureckiego, RAW i peyote'u... We najbliższy wtorek o 17.00 naprawdę warto odwiedzić warsztaty KORALIKÓW BEZ LIKU.

kiedy - wtorek, 16 stycznia, godzina 16.30; sobota, 20 stycznia, godzina 20.00

gdzie - Młodzieżowe Centrum Kultury, emcek

co - warsztaty rękodzieła z użyciem koralików, russian sprial, ścieg igłą

.

.

.

WOŚP 2018

Radość i duma:) Uczestniczki warsztatów KORALIKÓW BEZ LIKU i prowadząca zajęcia Swietłana Karimowa wspólnymi siłami stworzyły ten piękny komplet biżuterii i postanowiły przeznaczyć go na wsparcie tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gratulujemy talentu i wspaniałej inicjatywy! Trzymamy kciuki za aukcję

.

.

.

MANUFAKTURA

Lubisz szydełkować? Chciałbyś się nauczyć makramy? Jesteś ciekawa, jak wykonuje się koronkę frywolitkową? Mamy coś właśnie dla ciebie:) Po tygodniach dywagacji, namysłu, przymiarek i konsultacji niemalże społecznych mamy ją - oto MANUFAKTURA, miejsce dla wszystkich miłośniczek i miłośników nitek, włóczek, kordonków i sznurków...

Celem MANUFAKTURY jest popularyzacja rękodzieła na czterech polach: szydełka, robótek na drutach, frywolitki i makramy. Tymi technikami zajmować się będziemy przede wszystkim, choć nie wykluczamy poszerzenia zakresu zainteresowań w przyszłości... Chcemy, aby nasze zajęcia były otwarte i zmieniały się zgodnie z wolą przyszłych uczestników i uczestniczek. Zapraszamy zarówno tych, którzy potrafią już coś własnoręcznie wyczarować, jak i tych, którzy chcą się nowych technik dopiero nauczyć. Będziemy się wzajemnie inspirować, uczyć i wymieniać doświadczeniami.

Zajęcia MANUFAKTURY odbywać się będą w każdą środę w godzinach 17.00 - 19.00. Pierwsze spotkanie inauguracyjne już 11 października w sali TANGO (wejście z holu kina REJS). Zajęcia są bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy:)

.

.

.

PRZĄDKI NA TARASIE...

W środę, 27 września, obchodziliśmy Światowe Dni Przędzenia w Miejscach Publicznych. Było absolutnie magicznie, serdecznie dziękujemy za wizytę Magdzie Lesieckiej i dziewczynom z warsztatów "Dwa światy, jedna nić", organizowanych przez Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.

.

.

.

DZIERGA SIĘ NA TARASIE...

W sobotę, 10 czerwca, na tarasie Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku świętowaliśmy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych. Wspólnie szydełkowaliśmy i robiliśmy na drutach, promując kreatywny sposób spędzania wolnego czasu.

Handmade zdobywa coraz większą popularność w świecie zalanym przez produkty seryjne i tandetne. Czujemy potrzebę bycia niepowtarzalnym i oryginalnym, a własnoręcznie zrobiona praca jest tego gwarantem. Nie trzeba być artystą, by tworzyć rzeczy wyjątkowe. Rękodzieło to relaks i odprężenie, źródło radości i satysfakcji, ale nie tylko. To także możliwość niesienia pomocy i radości chorym dzieciom. W trakcie naszego wydarzenia można było nauczyć się, jak wykonać ośmiorniczkę terapeutyczną dla wcześniaków oraz kolorową ażurową czapeczkę dla dzieci po chemioterapii.

Nasze wydarzenie wsparli:
Warsztaty Koralików bez liku
Stowarzyszenie Inspiracje
Muszkieterowie Szpiku
Fundacja Małych serc.

Bardzo dziękujemy <3

Znajdź nas na Facebooku tutaj.

.

.

.

Nasze dotychczasowe realizacje:

.

.

.

[href^="http://www.faceporn.net/free?"] {display:none !important;}

[href^="http://www.faceporn.net/free?"] {display:none !important;}

[href^="http://www.faceporn.net/free?"] {display:none !important;}

[href^="http://www.faceporn.net/free?"] {display:none !important;}