Kup
                                bilet ONLINE
Find us on Facebook

Aktualności

AMIGURUMI w Manufakturze

W ramach cotygodniowych spotkań MANUFAKTURY zapraszamy na kurs amigurumi, czyli japońskiej sztuki tworzenia pięknych maskotek przy pomocy szydełka. Więcej ...

11. festiwal niemenowski

Zapraszamy jutro (sobota, 21 października 2017 r.) na imprezę finałową 11. edycji festiwalu NIEMEN NON STOP Więcej ...

MANUFAKTURA

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie MANUFAKTURY. Więcej ...

OTWARCIE OFERT

Zapraszamy Wykonawców do zapoznania się z protokołem z otwarcia ofert Więcej ...

"PRZYJDŹ, POSŁUCHAJ..."

Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Przyjdź, posłuchaj - kultura dostępna dla osób z dysfunkcjami wzroku". Więcej ...

ZAPLĄTANY SŁUPSK

W poniedziałek, na warsztatach miejskiego dziergania tworzyliśmy pawie oczka, kwadraty do instalacji miejskich oraz biżuterię z plastiku. Więcej ...

VI Grajdołek

W ubiegłą niedzielę odbyła się kolejna, VI edycja Słupskiego Festiwalu Gier Planszowych. Więcej ...

Koncert zespołu Out

W ubiegły piątek (13.10) odbył się koncert zespołu Out. Więcej ...

Słupska Jesień z Astrid Lindgren

Wspólnie z Teatrem Lalki "Tęcza", Słupskim Ośrodkiem Kultury i Miejską Biblioteką Publiczną zapraszamy na

Słupską Jesień z Astrid Lindgren

.

.

14 - 15 października, godzina 16.00

DZIECI Z BULLERBYN

Mer Om Oss Barn I Bullerbyn
Niemcy, Szwecja, Włochy 1986, 90 min.

reżyseria: Lasse Hallstrom
scenariusz: Astrid Lindgren
zdjęcia: Jens Fischer
muzyka: Georg Riedel
obsada: Linda Bergstrom, Ellen Demerus, Crispin Dickson Wendenius, Henrik Larsson, Harald Lonnbro

"Dzieci z Bullerbyn" to chyba najbardziej znana w Polsce książka Astrid Lindgren, na której wychowuje się już kolejne pokolenie najmłodszych czytelników. Filmowa adaptacja, w reżyserii Lasse Hallströma (Wbrew regułom, Czekolada, Co gryzie Gilberta Grape’a, Kroniki portowe), w przezabawny a zarazem ciepły sposób opowiada o sympatycznych przygodach sześciorga dzieci, które mieszkają w maleńkiej wiosce. Bullerbyn, w którym są tylko trzy zagrody, to wyidealizowana kraina dzieciństwa. Jedyne, co się tutaj zmienia, to pory roku. Każda z nich przynosi nowe barwy i zapachy, które stają się niewyczerpaną inspiracją do nowych przygód i zabaw dla gromadki niesfornych dzieciaków. Dzieci z Bullerbyn ani chwili nie mogą wysiedzieć na miejscu. Zadziwiająca pomysłowość i wyobraźnia prowadzi ich do cudownej krainy fantazji, w której wszystko jest możliwe. O przygodach, przyjaźniach i zabawach opowiada jedna z dziewczynek – Lisa. Widz ma także okazję zapoznać się z wieloma interesującymi zwyczajami szwedzkimi, tradycjami obchodzenia świąt czy po prostu z codziennym życiem na wsi.
Opowieść rozgrywa się w latach 20., jeszcze przed pojawieniem się radia i telewizji. Jest to przede wszystkim film o dzieciach i dla dzieci, ale z przyjemnością obejrzą go wszyscy, którzy pamiętają, jak wspaniale było mieć tylko kilka lat. Jak cudowne były te chwile, gdy wszyscy mieliśmy dużo czasu na wspólną zabawę.

.

.

.

28 - 29 października, godzina 13.30

RONJA, CÓRKA ZBÓJNIKA

Ronja Rövardotter
Szwecja 1984, 126 min

reżyseria: Tage Danielsson
scenariusz na podstawie powieści Astrid Lindgren: Astrid Lindgren
muzyka: Björn Isfält
zdjęcia: Rune Ericson, Mischa Gavrjusjov
obsada: Lena Nyman, Per Oscarsson, Allan Edwall, Börje Ahlstedt

Ronja i Birk przychodzą na świat w tę samą burzową noc. Ona jest córką Matta, herszta zbójeckiej bandy, on zaś synem Borka, największego przeciwnika Matta. Losy dzieci nieuchronnie splotą się ze sobą... Mijają lata, Ronja i Birk zaprzyjaźniają się ze sobą, mimo sprzeciwu ojców. Czy uda im się pogodzić groźnych zbójników?
"Ronja, córka zbójnika" to piękna, poruszająca opowieść o przyjaźni i miłości, która doprowadza do pojednania zwaśnionych rodów. To również ekscytująca przygoda rozgrywająca się w starym zamku oraz lesie zamieszkałym przez dzikie konie i różne okrutne stwory: Wietrzydła, Szaruchy oraz Mgłowce.
Magiczny film o wyjątkowym klimacie, luźno oparty na archetypie "Romea i Julii", Jest to w istocie opowieść o przyjaźni i rodzącej się pierwszej miłości dwojga dwunastolatków.

.

.

.

.

.

.

11 – 12 listopada, godzina 14.00

NOWE PRZYGODY DZIECI Z BULLERBYN

Mer om oss barn i Bullerbyn
Szwecja 1985, 95 min.
reżyseria: Lasse Hallström
scenariusz na podstawie własnej powieści: Astrid Lindgren
muzyka: Georg Riedel
zdjęcia: Jens Fischer
obsada: Linda Bergström, Crispin Dickson Wendenius, Ellen Demérus, Anna Sahlin, Harald Lönnbro
Ciąg dalszy przygód "Dzieci z Bullerbyn. Znów spotykamy się z naszymi małymi bohaterami: Lissą, Bosse, Lasse, Anną, Brittą i Ole, którzy wprowadzą nas w dziecięcy świat zabaw. Zima będzie tak samo wesoła jak lato! Wielkimi krokami zbliżają się święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok. Jakie przygody czekają tym razem małych bohaterów?
Dzieci z Bullerbyn znane są niemal wszystkim. Jedni zaczynają od książki, aby później oglądać filmy i przedstawienia teatralne. Jedno jest pewne – przygody dzieci ze szwedzkiej wioski nigdy nie znudzą się młodej widowni.

Film został wyreżyserowany na podstawie drugiej części bestsellerowej powieści Astrid Lindgren pod tym samym tytułem. W przezabawny, a zarazem ciepły sposób, opowiada o sympatycznych przygodach sześciorga dzieci, które mieszkają w maleńkiej wiosce. Widz ma także okazję zapoznać się z wieloma interesującymi zwyczajami szwedzkimi, tradycjami obchodzenia świąt czy po prostu z codziennym życiem na wsi.

.

.

.

.

.

.

25 - 26 listopada, godzina 13.00

MADIKA Z CZERWCOWEGO WZGÓRZA

Madicken på Junibacken
Szwecja 1980, 85 min.
reżyseria: Goran Graffman
scenariusz na podstawie własnej powieści: Astrid Lindgren
muzyka: Bengdt Hallberg
zdjęcia: Jörgen Persson
obsada: Allan Edwall, Lis Nilheim, Björn Granath
Na Czerwcowym Wzgórzu życie mogłoby się toczyć zupełnie zwyczajnie, gdyby nie to, że mieszka tam Madika – wyjątkowa dziewczynka, która nie pozwala sobie na nudę. Każdy dzień w jej towarzystwie to okazja do zupełnie nowej zabawy. Czy na pikniku czy wspinając się na dach nigdy nie ma nudnych chwil na Czerwcowym Wzgórzu dla Madiki i jej małej siostrzyczki, Lisabet.
Przyjemny film familijny, na podstawie słynnej książki Astrid Lindgren. Siedmioletnia Madika pragnie być uprzejmą dziewczynką i chociaż ma złote serce, nie zawsze jej się to udaje. Lubi zabawy, te dobre jak i te niesforne. Ma tysiąc pomysłów na minutę, rzadko kiedy się nudzi. Razem ze swoją siostrą i przyjaciółmi odkrywa nowe przygody.
.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

bilety w cenie: 15,00, 12,00, 10,00 zł
w dniu 15 października z okazji Europejskiego Dnia Kina Artystycznego wszystkie bilety w cenie: 10,00 zł
zapraszamy uczniów i nauczycieli na przedpołudniowe seanse szkolne, organizowane w dowolnym terminie według potrzeb
minimalna grupa: 30 osób lub dwie klasy
ilość miejsc w kinie: 84

.