Kup
                                bilet ONLINE
Find us on Facebook

Aktualności

SALWA 2019

Zbliża się majówka, a wraz z nią SALWA, czyli największy w naszym mieście festiwal uliczny z muzyką i sztuką na żywo. Już 5 maja na ulicy Wojska Polskiego wśród wielu propozycji koncertów, pokazów i spektakli spotkacie także instruktorki i wolontariuszki warsztatów MANUFAKTURY i KORALIKÓW BEZ LIKU. Więcej ...

Remont budynku Emceku

Od 18 kwietnia do końca roku planowane są prace remontowe i termomodernizacyjne w budynku Emceku. Więcej ...

Dodatkowe pokazy dla młodego widza

W dniach 10 - 12 kwietnia serdecznie zapraszamy na dodatkowe przedpołudniowe pokazy filmów dla młodego widza. Więcej ...

8 WSPANIAŁYCH - eliminacje ogólnopolskie

5 kwietnia nasza Wspaniała zaprezentowała się przed komisją w Warszawie - trzymamy kciuki za jej wyniki. Więcej ...

JAJA Z NITEK - warsztaty wielkanocne

Pracownie emceku: plastyczna, Manufaktura oraz Koralików bez Liku zapraszają w sobotę, 13 kwietnia 2019, na rodzinne warsztaty wielkanocne pod hasłem JAJA Z NITEK. Więcej ...

Rozkład kwietniowych rejsów

Nie ilość, lecz jakość - to nasze hasło na ten miesiąc:) Jak zawsze w rejsowym repertuarze królować będzie kino polskie. Więcej ...

SŁUPSK NA TAK

Pierwszy dzień wiosny to również dzień pozytywnych emocji. Dzisiejszy DZIEŃ NA TAK poświęcamy promowaniu postaw młodych ludzi zaangażowanych w pomoc dla innych. Więcej ...

Wiosenne nowości

Wiosnę można poczuć nie tylko w powietrzu, ale także na naszych warsztatach rękodzielniczych, MANUFAKTURZE i KORALIKÓW BEZ LIKU. Więcej ...

Maraton filmowy Z MIŁOŚCI DO KINA - 2019

W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej po śmierci Jana Olszewskiego informujemy, że sobotni maraton filmowy "Z miłości do kina" (16 lutego), którym mieliśmy świętować 28-lecie DKF PROJEKCJA, zostaje odwołany. Zakupione karnety można zwrócić w kasie kina.

.

Jednocześnie informujemy, że seanse o godz. 15.00 i 18.00 odbędą się zgodnie z planem. Natomiast o godz. 20.00 zapraszamy na pokaz filmu niemego "Kult ciała" z towarzyszeniem muzyki w wykonaniu zespołu Czerwie.

.

.

W sobotę, 16 lutego, podczas dorocznego maratonu filmowego wspólnie będziemy świętować kolejną rocznicę powstania Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA. Przed dwudziestu ośmiu laty, 14 lutego 1991 roku, odbył się pierwszy pokaz w DKF-ie i jednocześnie - avant la lettre - pierwszy pokaz w kinie REJS. Ta data to dla nas prawdziwe święto i powód do radości. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych Widzów trzy fantastyczne propozycje nie tylko filmowe, a w przerwach, jak zawsze, poczęstunek i konkursy z nagrodami.

.

Program maratonu:
godz. 15.00 - pokaz filmu GREEN BOOK
godz. 18.00 - pokaz zestawu filmów krótkometrażowych (SHAWTY, WIĘZI, 1410, ATLAS)
godz. 20.00 – pokaz filmu KULT CIAŁA z towarzyszeniem muzyki w wykonaniu zespołu CZERWIE

w przerwach w sali TANGO poczęstunek i konkursy filmowe z nagrodami

.

kino REJS, emcek, Słupski Ośrodek Kultury
aleja 3 Maja 22, Słupsk, www.kinorejs.emcek.pl. kinorejs@sok.slupsk.pl, tel. 59 84345434, 507 846 234

cennik /wyłącznie karnety/: 30,00; 40,00; 50,00 zł
odpowiednio na jedno wybrane wydarzenie, na dwa lub na całość

.

.

.

godz. 15.00 - GREEN BOOK

USA 2018, 130 min.
reżyseria: Peter Farrelly
scenariusz: Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie
zdjęcia: Sean Porter
muzyka: Kris Bowers
obsada: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini

Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa zupełnie różne światy.
Viggo Mortensen grał już w zasadzie wszystko – ale to zdecydowanie jego najbardziej popisowa rola i powinna przynieść mu Oscara, na którego od dawna zasługuje. Komedia Petera Farrelly’ego ma w sobie niezliczone pokłady uroku, a aktorski duet sprawia, że aż lśni. Linda Cardellini jest świetna. W świecie, który z dnia na dzień wydaje się coraz brzydszy, ciepłe serce i dobry duch tego filmu są prawdziwym wybawieniem./Leah Greenblatt, ENTERTAINMENT WEEKLY/.

Z tym filmem nie będą mieli problemu miłośnicy lekkiego, ale zaangażowanego kina, przeciętni widzowie szukający dobrej rozrywki i wybredni kinomani. Green Book spełnia wszystkie warunki: bawi, śmieszy, wzrusza, ma doskonałych aktorów i mówi wiele o naszym świecie. Nic dziwnego, że typuje się tą produkcję jako Oscarowego pewniaka. /Radek Folta, moviesroom.pl/

.

.

godz. 18.00 – zestaw filmów krótkometrażowych

SHAWTY

Polska 2017, 8 min.
reżyseria: Małgorzata Mia Mijewska
scenariusz: Małgorzata Mia Mijewska, Emilia Jabłońska
muzyka: Pharaon
zdjęcia: Stanisław Horodecki
obsada: Ola Ciesielska, Wojciech Aranowski

Film "Shawty" to bardzo osobista i bardzo krótka wypowiedź filmowa młodej słupszczanki, zrealizowana we współpracy ze studentami Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Film jest mieszanką najróżniejszych motywów, inspiracji i fascynacji, od twórczości Fiodora Dostojewskiego poprzez metafizykę filmów Davida Lyncha aż do nurtu "post-Soviet" i estetyki cloud rapu.

.

WIĘZI

Polska 2016, 18 min.
reżyseria: Zofia Kowalewska
scenariusz: Zofia Kowalewska
muzyka: Krzysztof Ridan, Julia Goreczky-Torhan
zdjęcia: Weronika Bilska

Barbara i Zdzisław są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny. Zbyt dużo w nich niedopowiedzeń, pretensji i żalu. Okazuje się, że słowo "przepraszam" nie naprawi wszystkich krzywd, jakie zostały wyrządzone.

Nagrody: Srebrny Smok na Krakowskim Festiwalu Filmowym, nagroda dla najlepszego krótkiego dokumentu na koszalińskim festiwalu „Młodzi i Film”, wyróżnienie na Nowych Horyzontach wśród krótkich filmów dokumentalnych, Nagroda Publiczności na Festiwalu Filmowym "Opolskie Lamy” w Opolu.

.

1410

Polska 2018, 26 min.
reżyseria: Damian Kocur
scenariusz: Damian Kocur
zdjęcia Damian Kocur
muzyka: Marcin Macuk
obsada: Paweł B., Ariel Makara

Jest rok 1410 i zbliża się jedna z największych bitew średniowiecznej Europy. Napięcie między Królestwem Polskim a zakonem krzyżackim sięga zenitu. Rycerz i jego giermek odpowiadają na apel króla Władysława Jagiełły i przemierzają ziemie polskie, żeby stawić się na polach Grunwaldu. Humor przeplata się z historią, komentarzem społecznym i opowieścią o… Don Kichocie i Sancho Pansie.
Nagrody: wyróżnienie na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Grand Prix na Festiwalu Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami" w Nowogardzie.

.

ATLAS

Polska 2017, 28 min.
reżyseria: Maciej Kawalski
zdjęcia: Paweł Dyllus
scenariusz: Maciej Kawalski
obsada: Tomasz Kot, Marian Opania, Magdalena Pociecha, Kinga Ciesielska, Michał Wierzbicki

Do nieco szalonego szpitala psychiatrycznego, przyjęty zostaje tajemniczy pacjent - nie odzywa się do nikogo i całymi dniami stoi z rękami w górze. Poza pseudonimem "Atlas" nie wiadomo o nim nic, a takie zagadki są bardzo intrygujące.

Nagrody: Srebrny Lajkonik dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego na Krakowskim Festiwalu Filmowy, nagroda Canal+ na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", wyróżnienie na Festiwalu Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami" w Nowogardzie, Nagroda Multimedia Polska w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Nagroda Publiczności na Festiwalu Filmowym "Opolskie Lamy” w Opolu.

.

.

.

godz. 20.00 - Kult ciała - pokaz z muzyką w wykonaniu zespołu „Czerwie”

Polska, Austria 1930, 58 min.
reżyseria: Michał Waszyński
scenariusz (na podstawie powieści Mieczysława Srokowskiego
"Kult ciała. Dziennik człowieka samotnego"):
Anatol Stern, Stefan Szekely
zdjęcia: Hans Theyer, Akos Farkas
obsada: Agnes Petersen, Victor Varconi,
Paweł Owerłło, Eugeniusz Bodo

Czesław jest rzeźbiarzem. Poszukuje modelu do swej rzeźby "Nowa Wenus". Poznaje piękną Hankę. Uważa ją za idealny model i skłania do pozowania. Wkrótce zakochuje się w niej, a ona w nim, miłością gwałtowną, niezrównaną... Pewnego dnia jego przyjaciel baron Stumberg przedstawia mu Hankę jako swoją narzeczoną. Zrozpaczony Czesław szuka zapomnienia w alkoholu. Film został zrealizowany w Warszawie, Wiedniu, Budapeszcie oraz Nicei. Obraz został udźwiękowiony, jednakże w polskich kinach - ze względu na wysokie ceny nowej aparatury - pokazywany był w wersji niemej. Wyświetlany także w Rumunii, Francji i Niemczech pod tytułem "Rapsodia miłości".

.

.

.

CZERWIE

to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy tej formacji stworzyli własny niepowtarzalny styl będący fuzją wielu gatunków muzycznych. W swojej dyskografii mają sześć autorskich albumów, w tym muzykę do filmów niemych. Na ich koncie znajdują między innymi ilustracje do takich filmów, „Nosferatu”, Mani”, „Gabinet Doktora Caligari”, „Metropolis” i „Kult ciała” właśnie.

.

.

.

.

.

.

.

.

.