Kup
                                bilet ONLINE
Find us on Facebook

Aktualności

Maraton filmowy odwołany

W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej po śmierci Jana Olszewskiego informujemy, że sobotni maraton filmowy zostaje odwołany. Jednocześnie informujemy, że seanse o godz. 15.00, 18.00 i 20.00 odbędą się zgodnie z planem. Więcej ...

Szukamy WSPANIAŁYCH

WSPANIALI to bohaterowie codziennie przeciwstawiający się przemocy i złu. To osoby niosące bezinteresowną pomoc. To skromni działacze społeczni. Chcemy, żebyście zauważyli ich w swoim otoczeniu. Więcej ...

Ferie z KIWANIS

Mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca na warsztaty feryjne ph. "Papier, nożyczki, balony" Więcej ...

Lutowe filmowe seanse dla szkół

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami filmowymi dla grup szkolnych i przedszkolnych. Więcej ...

Maraton filmowy Z MIŁOŚCI DO KINA

Serdecznie zapraszamy na doroczny maraton filmowy z okazji 28. rocznicy powstania Dyskusyjnego Kluby Filmowego PROJEKCJA. Więcej ...

Luty w REJSie, czy na co do kina

Program kina REJS na nadchodzący miesiąc to, jak zawsze, wieloskładnikowa mikstura złożona z tego, co najlepsze na polskim rynku filmowym:) Więcej ...

Aukcje ALLEGRO WOŚP

Jeszcze do końca stycznia można wylicytować atrakcyjne gadżety, dzieła sztuki rękodzielniczej czy vouchery na zabiegi kosmetyczne, badania lekarskie, SPA, wystawne kolacje itp. Więcej ...

FERIEMCEKOWANIE

Zapraszamy na warsztaty sztuk wielorakich dla dużych i dla małych. W programie filmowe wtorki, muzyka we środy i czwartki teatralne. Więcej ...

Maraton filmowy Z MIŁOŚCI DO KINA - 2019

W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej po śmierci Jana Olszewskiego informujemy, że sobotni maraton filmowy "Z miłości do kina" (16 lutego), którym mieliśmy świętować 28-lecie DKF PROJEKCJA, zostaje odwołany. Zakupione karnety można zwrócić w kasie kina.

.

Jednocześnie informujemy, że seanse o godz. 15.00 i 18.00 odbędą się zgodnie z planem. Natomiast o godz. 20.00 zapraszamy na pokaz filmu niemego "Kult ciała" z towarzyszeniem muzyki w wykonaniu zespołu Czerwie.

.

.

W sobotę, 16 lutego, podczas dorocznego maratonu filmowego wspólnie będziemy świętować kolejną rocznicę powstania Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA. Przed dwudziestu ośmiu laty, 14 lutego 1991 roku, odbył się pierwszy pokaz w DKF-ie i jednocześnie - avant la lettre - pierwszy pokaz w kinie REJS. Ta data to dla nas prawdziwe święto i powód do radości. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych Widzów trzy fantastyczne propozycje nie tylko filmowe, a w przerwach, jak zawsze, poczęstunek i konkursy z nagrodami.

.

Program maratonu:
godz. 15.00 - pokaz filmu GREEN BOOK
godz. 18.00 - pokaz zestawu filmów krótkometrażowych (SHAWTY, WIĘZI, 1410, ATLAS)
godz. 20.00 – pokaz filmu KULT CIAŁA z towarzyszeniem muzyki w wykonaniu zespołu CZERWIE

w przerwach w sali TANGO poczęstunek i konkursy filmowe z nagrodami

.

kino REJS, emcek, Słupski Ośrodek Kultury
aleja 3 Maja 22, Słupsk, www.kinorejs.emcek.pl. kinorejs@sok.slupsk.pl, tel. 59 84345434, 507 846 234

cennik /wyłącznie karnety/: 30,00; 40,00; 50,00 zł
odpowiednio na jedno wybrane wydarzenie, na dwa lub na całość

.

.

.

godz. 15.00 - GREEN BOOK

USA 2018, 130 min.
reżyseria: Peter Farrelly
scenariusz: Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie
zdjęcia: Sean Porter
muzyka: Kris Bowers
obsada: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini

Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa zupełnie różne światy.
Viggo Mortensen grał już w zasadzie wszystko – ale to zdecydowanie jego najbardziej popisowa rola i powinna przynieść mu Oscara, na którego od dawna zasługuje. Komedia Petera Farrelly’ego ma w sobie niezliczone pokłady uroku, a aktorski duet sprawia, że aż lśni. Linda Cardellini jest świetna. W świecie, który z dnia na dzień wydaje się coraz brzydszy, ciepłe serce i dobry duch tego filmu są prawdziwym wybawieniem./Leah Greenblatt, ENTERTAINMENT WEEKLY/.

Z tym filmem nie będą mieli problemu miłośnicy lekkiego, ale zaangażowanego kina, przeciętni widzowie szukający dobrej rozrywki i wybredni kinomani. Green Book spełnia wszystkie warunki: bawi, śmieszy, wzrusza, ma doskonałych aktorów i mówi wiele o naszym świecie. Nic dziwnego, że typuje się tą produkcję jako Oscarowego pewniaka. /Radek Folta, moviesroom.pl/

.

.

godz. 18.00 – zestaw filmów krótkometrażowych

SHAWTY

Polska 2017, 8 min.
reżyseria: Małgorzata Mia Mijewska
scenariusz: Małgorzata Mia Mijewska, Emilia Jabłońska
muzyka: Pharaon
zdjęcia: Stanisław Horodecki
obsada: Ola Ciesielska, Wojciech Aranowski

Film "Shawty" to bardzo osobista i bardzo krótka wypowiedź filmowa młodej słupszczanki, zrealizowana we współpracy ze studentami Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Film jest mieszanką najróżniejszych motywów, inspiracji i fascynacji, od twórczości Fiodora Dostojewskiego poprzez metafizykę filmów Davida Lyncha aż do nurtu "post-Soviet" i estetyki cloud rapu.

.

WIĘZI

Polska 2016, 18 min.
reżyseria: Zofia Kowalewska
scenariusz: Zofia Kowalewska
muzyka: Krzysztof Ridan, Julia Goreczky-Torhan
zdjęcia: Weronika Bilska

Barbara i Zdzisław są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny. Zbyt dużo w nich niedopowiedzeń, pretensji i żalu. Okazuje się, że słowo "przepraszam" nie naprawi wszystkich krzywd, jakie zostały wyrządzone.

Nagrody: Srebrny Smok na Krakowskim Festiwalu Filmowym, nagroda dla najlepszego krótkiego dokumentu na koszalińskim festiwalu „Młodzi i Film”, wyróżnienie na Nowych Horyzontach wśród krótkich filmów dokumentalnych, Nagroda Publiczności na Festiwalu Filmowym "Opolskie Lamy” w Opolu.

.

1410

Polska 2018, 26 min.
reżyseria: Damian Kocur
scenariusz: Damian Kocur
zdjęcia Damian Kocur
muzyka: Marcin Macuk
obsada: Paweł B., Ariel Makara

Jest rok 1410 i zbliża się jedna z największych bitew średniowiecznej Europy. Napięcie między Królestwem Polskim a zakonem krzyżackim sięga zenitu. Rycerz i jego giermek odpowiadają na apel króla Władysława Jagiełły i przemierzają ziemie polskie, żeby stawić się na polach Grunwaldu. Humor przeplata się z historią, komentarzem społecznym i opowieścią o… Don Kichocie i Sancho Pansie.
Nagrody: wyróżnienie na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Grand Prix na Festiwalu Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami" w Nowogardzie.

.

ATLAS

Polska 2017, 28 min.
reżyseria: Maciej Kawalski
zdjęcia: Paweł Dyllus
scenariusz: Maciej Kawalski
obsada: Tomasz Kot, Marian Opania, Magdalena Pociecha, Kinga Ciesielska, Michał Wierzbicki

Do nieco szalonego szpitala psychiatrycznego, przyjęty zostaje tajemniczy pacjent - nie odzywa się do nikogo i całymi dniami stoi z rękami w górze. Poza pseudonimem "Atlas" nie wiadomo o nim nic, a takie zagadki są bardzo intrygujące.

Nagrody: Srebrny Lajkonik dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego na Krakowskim Festiwalu Filmowy, nagroda Canal+ na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", wyróżnienie na Festiwalu Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami" w Nowogardzie, Nagroda Multimedia Polska w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Nagroda Publiczności na Festiwalu Filmowym "Opolskie Lamy” w Opolu.

.

.

.

godz. 20.00 - Kult ciała - pokaz z muzyką w wykonaniu zespołu „Czerwie”

Polska, Austria 1930, 58 min.
reżyseria: Michał Waszyński
scenariusz (na podstawie powieści Mieczysława Srokowskiego
"Kult ciała. Dziennik człowieka samotnego"):
Anatol Stern, Stefan Szekely
zdjęcia: Hans Theyer, Akos Farkas
obsada: Agnes Petersen, Victor Varconi,
Paweł Owerłło, Eugeniusz Bodo

Czesław jest rzeźbiarzem. Poszukuje modelu do swej rzeźby "Nowa Wenus". Poznaje piękną Hankę. Uważa ją za idealny model i skłania do pozowania. Wkrótce zakochuje się w niej, a ona w nim, miłością gwałtowną, niezrównaną... Pewnego dnia jego przyjaciel baron Stumberg przedstawia mu Hankę jako swoją narzeczoną. Zrozpaczony Czesław szuka zapomnienia w alkoholu. Film został zrealizowany w Warszawie, Wiedniu, Budapeszcie oraz Nicei. Obraz został udźwiękowiony, jednakże w polskich kinach - ze względu na wysokie ceny nowej aparatury - pokazywany był w wersji niemej. Wyświetlany także w Rumunii, Francji i Niemczech pod tytułem "Rapsodia miłości".

.

.

.

CZERWIE

to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy tej formacji stworzyli własny niepowtarzalny styl będący fuzją wielu gatunków muzycznych. W swojej dyskografii mają sześć autorskich albumów, w tym muzykę do filmów niemych. Na ich koncie znajdują między innymi ilustracje do takich filmów, „Nosferatu”, Mani”, „Gabinet Doktora Caligari”, „Metropolis” i „Kult ciała” właśnie.

.

.

.

.

.

.

.

.

.