Kup
                                bilet ONLINE
Find us on Facebook

Aktualności

ZAPLĄTANY SŁUPSK

Zapraszamy na cykl bezpłatnych warsztatów w projekcie KULTURA ZA TOREM dofinansowanym ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017 Więcej ...

ZAJĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2017/18

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z ofertą zajęć w emcek-u w nowym roku szkolnym Więcej ...

"Dlaczego nie wypada jeść w kinie" na festiwale

Z radością informujemy, że film zrealizowany przez młodzież podczas naszych warsztatów animacji plastelinowej pod kierunkiem Moniki Kuczynieckiej został zakwalifikowany do konkursu 34. MFF "Dozwolone do 21". Więcej ...

Festiwal Kino Dzieci

Festiwal Filmowy Kino Dzieci organizowany od czterech lat w Warszawie, po raz drugi zawita do Słupska. Zapraszamy do Kina Rejs w dwa kolejne weekendy: 23-24 września oraz 29 września - 1 października na wyjątkowe pokazy dla dzieci. Więcej ...

Kasa kina REJS we wrześniu

Mamy ważną informację dotyczącą otwarcia kina REJS. Do 17 września kasa i kino REJS we wtorki są nieczynne. Więcej ...

BAŃKOWE ZATORZE

1 września odbyła się druga z trzech akcji animacyjnych wchodzących w skład projektu „Bańkowe Zatorze”. Więcej ...

KORALIKÓW BEZ LIKU wracają po wakacyjnej przerwie

Serdecznie zapraszamy na pierwsze po wakacjach warsztaty KORALIKÓW BEZ LIKU we wtorek, 5 września, o godzinie 16.30 Więcej ...

DETEKTYW JĘZYKOWY

3-go Maja czy 3 Maja? Jak poprawnie zapisać nazwę ulicy? Zapraszamy do udziału w konkursie w ramach projektu „GO 3! KULTURALNY ZAWRÓT GŁOWY" Więcej ...

Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Festiwal Filmowy Kino Dzieci organizowany od czterech lat w Warszawie, po raz drugi zawita do Słupska. Zapraszamy do kina REJS w dwa kolejne weekendy: 23-24 września oraz 29 września - 1 października na wyjątkowe pokazy dla dzieci. W tym roku hasłem przewodnim festiwalu jest pora na ciekawość. Tegoroczna edycja zgromadziła filmy z całego świata, między innymi z Włoch, Finlandii, czy Danii, które są zarówno dobrą rozrywką, jak i okazją do wzruszeń oraz przygód.

Wszystkie filmy prezentowane w ramach festiwalu KINO DZIECI są w polskiej wersji językowej, a bilety na nie są w jednej cenie: 10zł.

.

Filmy w ramach festiwalu KINO DZIECI przeznaczone są dla młodych widzów w różnym wieku:
od 4 lat: Zimowe przygody Jill i Joy, Opowieści świnki
od 6 lat: Villads, Superagentka
od 7 lat: Solan i Ludwik - wielki wyścig z serem
od 9 lat: Storm. Opowieść o odwadze, Blanka, Przygody Nelly

.

.

23 września /sobota/

godz. 14.00 Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem
reż. Rasmus A. Sivertsen, Norwegia 2015, 78 min.

Kiedy Louis Sroka dowiaduje się o tradycyjnym Wyścigu Serów, koniecznie chce wziąć w nim udział. W końcu będzie miał szansę udowodnić sobie, że jest mistrzem wyścigów. Rozemocjonowany zakłada się, że jego drużyna wygra. Na szali kładzie dom i warsztat swojego przyjaciela wynalazcy Alfiego, na które ma chrapkę jego przeciwnik, szef lokalnej fabryki serów. Louis nie ma wątpliwości, że jego drużyna wygra. Mina mu zrzednie, kiedy okaże się, że w drużynie przeciwnej pojawia się wielki goryl…

godz. 15.30 Superagentka
reż. Karla von Bengtson, Dania 2017, 77 min.

Agathe Christine lub po prostu – jak wolą nazywać ją najbliżsi – AC, przeprowadza się z rodziną do nowego miasta. Jej mama ma nadzieję, że będzie to okazja to tego, by dziewczynka zawarła nowe przyjaźnie i przestała być samotniczką. AC nie ma jednak czasu na zabawę. Marzy o tym, by prowadzić własną agencję detektywistyczną. Nowe otoczenie to dla niej szansa na rozwikłanie pierwszej wielkiej sprawy. Wkrótce AC wpada na trop złodziejaszka, podkradającego słodycze z osiedlowego sklepu. To początek przygody, która wywróci jej życie do góry nogami.

.

24 września /niedziela/

Godz. 14:30 Villads
reż. Frederik Meldal Nørgaard, Dania 2015, 76 min.

Sześcioletni Villads nie potrafi odróżnić fikcji od rzeczywistości. Żyje w świecie wyobrażeń i superbohaterów. Początek szkoły jest dla chłopca źródłem wielu rozczarowań, ale także zabawnych przygód. Dzięki kochającym rodzicom udaje mu się wyjść z tarapatów, w które popada przez swoją fantazję.

godz. 16.00 Storm. Opowieść o odwadze
reż. Dennis Bots, Holandia 2017, 100 min

Storm Voeten, syn drukarza Klaasa, ukrywa przed Inkwizytorem tezy Marcina Lutra i staje się celem nagonki inkwizycji. Z pomocą Marieke, tajemniczej dziewczyny żyjącej w kanałach Antwerpii, Storm stoczy walkę z czasem, by uratować ojca od śmierci.

.

29 września /piątek/ godz. 16.00

Blanka
reż. Kohki Hasei, Włochy 2015, 75 min. .

Blanka, 12-letnia mieszkanka Manili, marzy o jednym – żeby mieć mamę. Wydaje jej się, że szczęście, przyjaźń, a nawet rodzinę można kupić za pieniądze. Nie zauważa jednak, że najbliżsi są tuż obok.
W rzeczywistości, w której żyje Blanka, wszystko ma wymierną wartość – wolność, przyjaźń, szczęście. Dlatego osierocona dziewczynka skrzętnie zbiera każdy znaleziony i skradziony grosz, by spełnić swoje marzenie: kupić mamę i mieć rodzinę, której nigdy nie miała. Na swojej drodze spotyka niewidomego ulicznego muzyka Petera, a także chłopca na hulajnodze o imieniu Sebastian. Czy razem uda im się stworzyć bezpieczną przystań, którą można nazwać domem? Czy szczera potrzeba bliskości i domowego ciepła wygra z bezwzględnością ulicy?

.

30 września /sobota/

godz. 14.00 Opowieści świnki
reż. Teresa Stróżyk, Niemcy 2016, 72 min.

Waldemar, Jonny i Francis wiodą spokojne, poukładane życie w małej wiosce Mullewapp. Pewnego razu do ich bezpiecznego świata wkrada się niepokój, wioskę obserwują złowrogo nastawieni nieproszeni goście. Przyjaciele, udając się na wyprawę rowerową, spróbują uratować spokój w wiosce Mullewapp. Czy im się to uda? Jak ważna jest współpraca i działanie w zespole? Przekonamy się o tym, oglądając film.

godz. 16.00 Przygoda Nelly
reż. Dominik Wessely, Niemcy 2016, 97 min.

Nelly spędza wakacje w Rumunii. Po kłótni z rodzicami ucieka i trafia prosto w ręce porywaczy, którymi dowodzi niemiecki inżynier - konkurent ojca dziewczynki. Z pomocą Nelly przychodzą miejscowe bliźniaki Tibi i Roxana. Wspólnie z nimi bohaterka przemierza bezdroża poznając Rumunię pełną kolorów, niesamowitej przyrody i wrażliwych, pomocnych ludzi.

.

1 października /niedziela/ godz. 13.00

Zimowe przygody Jill i Joy
reż. Saara Cantell, Finlandia 2014, 81 min.

Jill i Joy mają już po 9 lat. Obie mieszkają w magicznym domu, specjalnie zaprojektowanym tylko dla dwóch lokatorek. Pewnego grudniowego wieczora u progu ich domku zatrzymuje się malutki samochód wielkości pudełka po butach, z którego wysiada rodzina Maluśkich. W wyniku nieszczęśliwego wypadku straciła ona dach nad głową i szuka zastępczego domu. Zachęceni przez Jill i Joy Maluścy wprowadzają się do ich domku. Wkrótce odczują jednak, że nie wszyscy „duzi” ludzie mają wobec nich czyste intencje.

Z okazji festiwalu KINO DZIECI w trakcie trwania wydarzenia, a także po jego zakończeniu, w kasie kina Rejs prowadzona jest sprzedaż płyt DVD z filmami dla dzieci wydawnictwa Nowe Horyzonty w cenie 25,00 zł za sztukę.
Do wyboru cztery tytuły:
- Kacper i Emma. Najlepsi przyjaciele
- Kacper i Emma. Zimowe wakacje
- Magiczne święta Kacpra i Emmy
- Hokus-pokus, Albercie Albertsonie