Kup
                                bilet ONLINE
Find us on Facebook

Aktualności

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ NA TARASIE EMCEKU

Zapraszamy serdecznie w dniu 16 grudnia (sobota) w godz. 14.00 - 17.00 na bożonarodzeniowy kiermasz świąteczny. Istnieje jeszcze możliwość, by wystawić się na kiermaszu! Więcej ...

40. edycja konkursu KINO W OCZACH DZIECKA - rozstrzygnięta

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami kolejnej edycji naszego nieustającego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych KINO W OCZACH DZIECKA. Więcej ...

Hiphopowy koncert charytatywny

8 grudnia (piątek) o godz. 20.00 zapraszamy na koncert młodych słupskich (i nie tylko) hiphopowców. Więcej ...

WARSZTATY DEKORACJI ŚWIĄTECZNYCH

Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku serdecznie zaprasza na rodzinne warsztaty dekoracji świątecznych, podczas których będzie można wykonać świąteczne dekoracje; bombki, choinki, aniołki, dekoracje wigilijnego stołu. Więcej ...

Rejsowy grudzień dla szkół...

poleca się do oglądania. Zapraszamy do zapoznania się z grudniowymi propozycjami seansów edukacyjnych. Więcej ...

I ty możesz zostać Świętym Mikołajem...

i pomóc przedwcześnie urodzonym dzieciom ofiarowując im własnoręcznie zrobioną szydełkową ośmiorniczkę. Grupa warsztatowa MANUFAKTURA zaprasza na zajęcia:) Więcej ...

Grudzień spędź w REJSie:)

Przede wszystkim i na pierwszym miejscu w grudniu polecamy najnowsze filmy polskie: "Cichą noc", "Najlepszy", "Happy Olo. Pogodna ballada o Olku Dobie", "Beksińscy. Album wideofoniczny" oraz "Listy do M. 3" Więcej ...

Enchanted Hunters na Miejscu Kobiet

W sobotę, 25 listopada, o godzinie 19.00 w ramach festiwalu MIEJSCE KOBIET zapraszamy do klubu pARTer na niezwykły koncert w wykonaniu zespołu Enchanted Hunters, który tworzą dwie uzdolnione songwriterki młodego pokolenia. Więcej ...

Słupska Jesień z Astrid Lindgren

Wspólnie z Teatrem Lalki "Tęcza", Słupskim Ośrodkiem Kultury i Miejską Biblioteką Publiczną zapraszamy na

Słupską Jesień z Astrid Lindgren

.

.

14 - 15 października, godzina 16.00

DZIECI Z BULLERBYN

Mer Om Oss Barn I Bullerbyn
Niemcy, Szwecja, Włochy 1986, 90 min.

reżyseria: Lasse Hallstrom
scenariusz: Astrid Lindgren
zdjęcia: Jens Fischer
muzyka: Georg Riedel
obsada: Linda Bergstrom, Ellen Demerus, Crispin Dickson Wendenius, Henrik Larsson, Harald Lonnbro

"Dzieci z Bullerbyn" to chyba najbardziej znana w Polsce książka Astrid Lindgren, na której wychowuje się już kolejne pokolenie najmłodszych czytelników. Filmowa adaptacja, w reżyserii Lasse Hallströma (Wbrew regułom, Czekolada, Co gryzie Gilberta Grape’a, Kroniki portowe), w przezabawny a zarazem ciepły sposób opowiada o sympatycznych przygodach sześciorga dzieci, które mieszkają w maleńkiej wiosce. Bullerbyn, w którym są tylko trzy zagrody, to wyidealizowana kraina dzieciństwa. Jedyne, co się tutaj zmienia, to pory roku. Każda z nich przynosi nowe barwy i zapachy, które stają się niewyczerpaną inspiracją do nowych przygód i zabaw dla gromadki niesfornych dzieciaków. Dzieci z Bullerbyn ani chwili nie mogą wysiedzieć na miejscu. Zadziwiająca pomysłowość i wyobraźnia prowadzi ich do cudownej krainy fantazji, w której wszystko jest możliwe. O przygodach, przyjaźniach i zabawach opowiada jedna z dziewczynek – Lisa. Widz ma także okazję zapoznać się z wieloma interesującymi zwyczajami szwedzkimi, tradycjami obchodzenia świąt czy po prostu z codziennym życiem na wsi.
Opowieść rozgrywa się w latach 20., jeszcze przed pojawieniem się radia i telewizji. Jest to przede wszystkim film o dzieciach i dla dzieci, ale z przyjemnością obejrzą go wszyscy, którzy pamiętają, jak wspaniale było mieć tylko kilka lat. Jak cudowne były te chwile, gdy wszyscy mieliśmy dużo czasu na wspólną zabawę.

.

.

.

28 - 29 października, godzina 13.30

RONJA, CÓRKA ZBÓJNIKA

Ronja Rövardotter
Szwecja 1984, 126 min

reżyseria: Tage Danielsson
scenariusz na podstawie powieści Astrid Lindgren: Astrid Lindgren
muzyka: Björn Isfält
zdjęcia: Rune Ericson, Mischa Gavrjusjov
obsada: Lena Nyman, Per Oscarsson, Allan Edwall, Börje Ahlstedt

Ronja i Birk przychodzą na świat w tę samą burzową noc. Ona jest córką Matta, herszta zbójeckiej bandy, on zaś synem Borka, największego przeciwnika Matta. Losy dzieci nieuchronnie splotą się ze sobą... Mijają lata, Ronja i Birk zaprzyjaźniają się ze sobą, mimo sprzeciwu ojców. Czy uda im się pogodzić groźnych zbójników?
"Ronja, córka zbójnika" to piękna, poruszająca opowieść o przyjaźni i miłości, która doprowadza do pojednania zwaśnionych rodów. To również ekscytująca przygoda rozgrywająca się w starym zamku oraz lesie zamieszkałym przez dzikie konie i różne okrutne stwory: Wietrzydła, Szaruchy oraz Mgłowce.
Magiczny film o wyjątkowym klimacie, luźno oparty na archetypie "Romea i Julii", Jest to w istocie opowieść o przyjaźni i rodzącej się pierwszej miłości dwojga dwunastolatków.

.

.

.

.

.

.

11 – 12 listopada, godzina 14.00

NOWE PRZYGODY DZIECI Z BULLERBYN

Mer om oss barn i Bullerbyn
Szwecja 1985, 95 min.
reżyseria: Lasse Hallström
scenariusz na podstawie własnej powieści: Astrid Lindgren
muzyka: Georg Riedel
zdjęcia: Jens Fischer
obsada: Linda Bergström, Crispin Dickson Wendenius, Ellen Demérus, Anna Sahlin, Harald Lönnbro
Ciąg dalszy przygód "Dzieci z Bullerbyn. Znów spotykamy się z naszymi małymi bohaterami: Lissą, Bosse, Lasse, Anną, Brittą i Ole, którzy wprowadzą nas w dziecięcy świat zabaw. Zima będzie tak samo wesoła jak lato! Wielkimi krokami zbliżają się święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok. Jakie przygody czekają tym razem małych bohaterów?
Dzieci z Bullerbyn znane są niemal wszystkim. Jedni zaczynają od książki, aby później oglądać filmy i przedstawienia teatralne. Jedno jest pewne – przygody dzieci ze szwedzkiej wioski nigdy nie znudzą się młodej widowni.

Film został wyreżyserowany na podstawie drugiej części bestsellerowej powieści Astrid Lindgren pod tym samym tytułem. W przezabawny, a zarazem ciepły sposób, opowiada o sympatycznych przygodach sześciorga dzieci, które mieszkają w maleńkiej wiosce. Widz ma także okazję zapoznać się z wieloma interesującymi zwyczajami szwedzkimi, tradycjami obchodzenia świąt czy po prostu z codziennym życiem na wsi.

.

.

.

.

.

.

25 - 26 listopada, godzina 13.00

MADIKA Z CZERWCOWEGO WZGÓRZA

Madicken på Junibacken
Szwecja 1980, 85 min.
reżyseria: Goran Graffman
scenariusz na podstawie własnej powieści: Astrid Lindgren
muzyka: Bengdt Hallberg
zdjęcia: Jörgen Persson
obsada: Allan Edwall, Lis Nilheim, Björn Granath
Na Czerwcowym Wzgórzu życie mogłoby się toczyć zupełnie zwyczajnie, gdyby nie to, że mieszka tam Madika – wyjątkowa dziewczynka, która nie pozwala sobie na nudę. Każdy dzień w jej towarzystwie to okazja do zupełnie nowej zabawy. Czy na pikniku czy wspinając się na dach nigdy nie ma nudnych chwil na Czerwcowym Wzgórzu dla Madiki i jej małej siostrzyczki, Lisabet.
Przyjemny film familijny, na podstawie słynnej książki Astrid Lindgren. Siedmioletnia Madika pragnie być uprzejmą dziewczynką i chociaż ma złote serce, nie zawsze jej się to udaje. Lubi zabawy, te dobre jak i te niesforne. Ma tysiąc pomysłów na minutę, rzadko kiedy się nudzi. Razem ze swoją siostrą i przyjaciółmi odkrywa nowe przygody.
.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

bilety w cenie: 15,00, 12,00, 10,00 zł
w dniu 15 października z okazji Europejskiego Dnia Kina Artystycznego wszystkie bilety w cenie: 10,00 zł
zapraszamy uczniów i nauczycieli na przedpołudniowe seanse szkolne, organizowane w dowolnym terminie według potrzeb
minimalna grupa: 30 osób lub dwie klasy
ilość miejsc w kinie: 84

.