Kup
                                bilet ONLINE
Find us on Facebook

Aktualności

AMIGURUMI w Manufakturze

W ramach cotygodniowych spotkań MANUFAKTURY zapraszamy na kurs amigurumi, czyli japońskiej sztuki tworzenia pięknych maskotek przy pomocy szydełka. Więcej ...

11. festiwal niemenowski

Zapraszamy jutro (sobota, 21 października 2017 r.) na imprezę finałową 11. edycji festiwalu NIEMEN NON STOP Więcej ...

MANUFAKTURA

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie MANUFAKTURY. Więcej ...

OTWARCIE OFERT

Zapraszamy Wykonawców do zapoznania się z protokołem z otwarcia ofert Więcej ...

"PRZYJDŹ, POSŁUCHAJ..."

Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Przyjdź, posłuchaj - kultura dostępna dla osób z dysfunkcjami wzroku". Więcej ...

ZAPLĄTANY SŁUPSK

W poniedziałek, na warsztatach miejskiego dziergania tworzyliśmy pawie oczka, kwadraty do instalacji miejskich oraz biżuterię z plastiku. Więcej ...

VI Grajdołek

W ubiegłą niedzielę odbyła się kolejna, VI edycja Słupskiego Festiwalu Gier Planszowych. Więcej ...

Koncert zespołu Out

W ubiegły piątek (13.10) odbył się koncert zespołu Out. Więcej ...

Maraton walentynkowy DLA ZAKOCHANYCH W KINIE

z okazji 26. rocznicy powstania Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA

.

.

sobota, 11 lutego 2017

.

Program:

godz. 16.00 - zestaw polskich filmów krótkometrażowych: Czarnowidzka, Hycel, Romantik

godz. 17.45 - poczęstunek w sali TANGO, konkursy filmowe

godz. 18.30 - FALA - koncert Agi Kiepuszewskiej z zespołem

godz. 19.45 - poczęstunek w sali TANGO

godz. 20.30 - pokaz filmowy„La La Land”

.

.

CZARNOWIDZKA

Polska 2016, 24 min
reżyseria: Joanna Satanowska
scenariusz: Joanna Satanowska
zdjęcia: Przemysław Jękosz
muzyka: Joanna Satanowska
obsada: Gabriela Muskała, Bartosz Sak, Janusz Chabior,
Agata Góral, Marek Wywioł, Krzysztof Materna

Dorota jest jasnowidzką. Na co dzień pracuje w Instytucie Fizyki, a wieczorami chodzi na spotkania Anonimowych Jasnowidzów, gdzie próbuje zapanować nad swoim darem. Sprawy komplikują się, gdy na jej drodze staje Szprot - młody, osiedlowy przestępca. Teraz Dorota będzie musiała poradzić sobie zarówno z wizjami przyszłości, jak i ze swoimi emocjami.
nagrody: Grand Prix festiwalu "Lato z Muzami" w Nowogardzie, nagroda w konkursie "Filmowa Młoda Polska”, Grand Prix w kategorii etiuda na festiwalu "Kamera Akcja” w Łodzi.
.

.

.

.

HYCEL

Polska 2015, 32 min
reżyseria: Daria Woszek
scenariusz: Jagoda Janowska, Daria Woszek
zdjęcia: Michał Sosna
muzyka: Marcin Macuk
obsada: Janusz Chabior, Anna Antoniewicz, Marian Dziędziel

Krótkometrażowy film "Hycel" w reżyserii Darii Woszek opowiada historię mężczyzny Bru, który zarabia na życie porywając piękne, rasowe psy. Kradnie je bogatym ludziom, a gdy oferują nagrodę pieniężną, oddaje. Jest to dla niego idealne źródło zarobku i osobistej satysfakcji, bo każda rodzina, której pies się „odnalazł”, widzi w znalazcy bohatera, a nie oszusta, jakim w rzeczywistości jest. Wszystko idzie gładko, aż do chwili, kiedy pewnego dnia porwany wilczur okazuje się psem bezpańskim. Co począć z takim fantem?
nagrody: nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Rhode Island International Film Festival, nagroda dla najlepszego filmu w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Fabularnych na Festiwalu Filmowym Gdyni.

.

.

ROMANTIK

Polska 2016, 21 min.
reżyseria: Mateusz Rakowicz
scenariusz: Mateusz Rakowicz, Maciej Cuske
zdjęcia: Jakub Czerwiński
muzyka: Jan Duszyński
obsada: Robert Więckiewicz, Justyna Wasilewska, Radosław Rożniecki, Maciej Cuske, Lison Pinet, Benjamin Haddad, Clement Gaucher

"Romantik" Mateusza Rakowicza to krótka historia utrzymana w tragikomicznej tonacji o tym, że nie panujemy nad swoim losem, nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że osiągnęliśmy pełnię szczęścia. Czterdziestokilkuletni Stanisław zabiera swoją ukochaną Zosię w tajemniczą i romantyczną podróż. Pragnie jej się oświadczyć w mieście miłości. Nie spodziewa się, że najbliższa noc stanie się koszmarem jego życia, a drobiazgowo zaplanowana podróż okaże się daleka od wyobrażeń czy oczekiwań. Mateusz Rakowicz z humorem i narracyjną swobodą opowiada o perypetiach niedoszłego narzeczonego, obcokrajowca zagubionego w Paryżu, próbującego łamaną angielszczyzną torować sobie drogę przez zaułki, w które większość turystów się nie zapuszcza. Ale kluczem było obsadzenie Roberta Więckiewicza. Aktor wydaje się stworzony do roli swojskiego pechowca, który ściąga na siebie kolejne nieszczęścia. /Piotr Guszkowski, cojest grane/
nagrody: Jantar dla krótkiej fabuły na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”, nagroda publiczności dla filmu krótkometrażowego na festiwalu w Luksembourgu.

.

.

.

Fala

Aga Kiepuszewska powraca w roli songwriterki z nowym albumem „Fala”. Na płytę składa się 11 piosenek po polsku. Aga opowiada o oswajaniu złości, strachu, o odzyskiwaniu zaufania, nadziei, bliskości. „Fala” to moja droga do samej siebie. To zapis emocji: tłumionej złości, która wybucha z siłą fali, samotności pustego domu, bezradności w depresji, lęku przed śmiercią, blokadzie strachu i ambicji przed realizacją marzeń, wreszcie o tęsknocie za bliskością, miłością i wolnością.
.
Aga Kiepuszewska - śpiew, loopery, harmonizery, instrumenty klawiszowe
Nikola Kołodziejczyk - chórki, instrumenty klawiszowe
Michał Bryndal - perkusja

Aga Kiepuszewska - wokalistka, kompozytorka, dyrygentka chóralna. Jej muzyczna droga rozpoczęła się w Słupsku. Zadebiutowała w 2012 roku solowym albumem „Silence” (wyd. Agencja Muzyczna Polskiego Radia). Występuje w spektaklach muzycznych: w operze Pawła Mykietyna w reż. Andrzeja Chyry „Czarodziejska Góra”, w spektaklu Jerzego Satanowskiego i Krystyny Jandy „Pamiętniki z Powstania Warszawskiego”. Wykonuje partie wokalne w utworach Nikoli Kołodziejczyka: suicie na big band „Chord Nation”, „Koncercie brzezińskim”, a także w spektaklu baletowym Kryptonim 27 inspirowanym twórczością Zdzisława Beksińskiego.

Michał Bryndal - perkusista, grafik, współtwórca tria Stryjo, na co dzień współpracuje z Voo Voo.
Nikola Kołodziejczyk - kompozytor, perkusista, aranżer, dwukrotny zdobywca statuetki Fryderyka, współtworzy trio Stryjo.
.

.

.

LA LA LAND

USA 2016, 126 min.
reżyseria: Damien Chazelle
scenariusz: Damien Chazelle
muzyka: Justin Hurwitz
zdjęcia: Linus Sandgren
obsada: Ryan Gosling, Emma Stone, John Legend, Rosemarie DeWitt, J.K. Simmons

Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?
Nowe dzieło twórcy "Whiplash" skrywa w sobie kilka różnych filmów. Znajdziecie tu zarówno brawurowy musical w duchu złotej ery Hollywoodu jak i kameralną historię o uczuciu pary marzycieli. Hymn na cześć tytułowego miasta oraz doprawiony goryczką ironii portret przemysłu rozrywkowego. Baśń o spełnianiu snów i słodko-gorzką opowieść o akceptowaniu tego, co nieodwracalne. Zawieszony między tradycją a nowoczesnością, rozmachem klasycznych widowisk a intymnością kina niezależnego "La La Land" wydaje się murowanym kandydatem do tegorocznych Oscarów. /Łukasz Muszyński, filmweb.pl/

.

.

.

Na maraton walentynkowy obowiązują wyłącznie karnety:

- 20,00 zł - na jedno wybrane wydarzenie

- 30,00 zł - na dwa wybrane wydarzenia

- 40,00 zł - na całość (cztery filmy, koncert, poczęstunek w przerwach)

.

Na pojedyncze wydarzenia karnety dostępne będą dopiero od 9 lutego.

.