Kup
                                bilet ONLINE
Find us on Facebook

Aktualności

AMIGURUMI w Manufakturze

W ramach cotygodniowych spotkań MANUFAKTURY zapraszamy na kurs amigurumi, czyli japońskiej sztuki tworzenia pięknych maskotek przy pomocy szydełka. Więcej ...

11. festiwal niemenowski

Zapraszamy jutro (sobota, 21 października 2017 r.) na imprezę finałową 11. edycji festiwalu NIEMEN NON STOP Więcej ...

MANUFAKTURA

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie MANUFAKTURY. Więcej ...

OTWARCIE OFERT

Zapraszamy Wykonawców do zapoznania się z protokołem z otwarcia ofert Więcej ...

"PRZYJDŹ, POSŁUCHAJ..."

Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Przyjdź, posłuchaj - kultura dostępna dla osób z dysfunkcjami wzroku". Więcej ...

ZAPLĄTANY SŁUPSK

W poniedziałek, na warsztatach miejskiego dziergania tworzyliśmy pawie oczka, kwadraty do instalacji miejskich oraz biżuterię z plastiku. Więcej ...

VI Grajdołek

W ubiegłą niedzielę odbyła się kolejna, VI edycja Słupskiego Festiwalu Gier Planszowych. Więcej ...

Koncert zespołu Out

W ubiegły piątek (13.10) odbył się koncert zespołu Out. Więcej ...

Propozycje seansów szkolnych

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną kina REJS w październiku. Znakomite tytuły, prelekcje do wybranych filmów i materiały dydaktyczne dla nauczycieli - mamy propozycję filmową dla każdego.

Propozycje szkolne - październik 2017

.

DZIECI Z BULLERBYN - szkoły podstawowe / klasy młodsze

Bullerbyn, w którym są tylko trzy zagrody, to wyidealizowana kraina dzieciństwa. Jedyne, co się tutaj zmienia, to pory roku. Każda z nich przynosi nowe barwy i zapachy, które stają się niewyczerpaną inspiracją do nowych przygód i zabaw dla gromadki niesfornych dzieciaków. Zadziwiająca pomysłowość i wyobraźnia prowadzi ich do cudownej krainy fantazji, w której wszystko jest możliwe.

TARAPATY - szkoły podstawowe / klasy młodsze

Dwunastoletnia Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek z nieodłącznym psem Pulpetem. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda. "Tarapaty" to film przygodowy, detektywistyczny, nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego kina familijnego. Twórcy stawiają na "analogowość", powrót do zabaw i przygód w realnym świecie, a nie w wirtualnej rzeczywistości. "Tarapaty" inspirują do porzucenia telefonu, komputera, czy tabletu i zainteresowania się światem wokół nas.

TWÓJ VINCENT - gimnazja / szkoły ponadgimnazjalne

Kinowa biografia van Gogha, łącząca w sobie malarstwo z filmem, to kompendium wiedzy na temat twórczości słynnego artysty i naprawdę imponujące od strony wizualnej przedsięwzięcie. "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

BRACIA LUMIERE - gimnazja / szkoły ponadgimnazjalne

Porywająca historia narodzin kina opowiedziana z pasją i humorem. To unikalne spojrzenie na Francję i świat z początków współczesnej ery, a przede wszystkim pasjonująca opowieść o pierwszych filmach, które wyznaczyły drogę dla dzisiejszego kina.

.

.

Powrót