Kup
                                bilet ONLINE
Find us on Facebook

Aktualności

AMIGURUMI w Manufakturze

W ramach cotygodniowych spotkań MANUFAKTURY zapraszamy na kurs amigurumi, czyli japońskiej sztuki tworzenia pięknych maskotek przy pomocy szydełka. Więcej ...

11. festiwal niemenowski

Zapraszamy jutro (sobota, 21 października 2017 r.) na imprezę finałową 11. edycji festiwalu NIEMEN NON STOP Więcej ...

MANUFAKTURA

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie MANUFAKTURY. Więcej ...

OTWARCIE OFERT

Zapraszamy Wykonawców do zapoznania się z protokołem z otwarcia ofert Więcej ...

"PRZYJDŹ, POSŁUCHAJ..."

Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Przyjdź, posłuchaj - kultura dostępna dla osób z dysfunkcjami wzroku". Więcej ...

ZAPLĄTANY SŁUPSK

W poniedziałek, na warsztatach miejskiego dziergania tworzyliśmy pawie oczka, kwadraty do instalacji miejskich oraz biżuterię z plastiku. Więcej ...

VI Grajdołek

W ubiegłą niedzielę odbyła się kolejna, VI edycja Słupskiego Festiwalu Gier Planszowych. Więcej ...

Koncert zespołu Out

W ubiegły piątek (13.10) odbył się koncert zespołu Out. Więcej ...

Europejski Dzień Kina Artystycznego

15 października na całym kontynencie obchodzony będzie Europejski Dzień Kina Artystycznego. Tego dnia kierujemy uwagę zarówno na film jako formę przekazu artystycznego, jak i na kino jako obiekt, bez którego ten przekaz byłby niemożliwy. Kina są ważną częścią krajobrazu kulturowego i odgrywają kluczową rolę w lokalnej społeczności, gromadzą ludzi zainteresowanych filmem i dają im poczucie wspólnoty, niezależnie od wieku, pochodzenia, wykształcenia czy dochodu. Chcemy pokazać, że tę wyjątkową funkcję kulturalno-społeczną pełnią w sposób szczególny kina studyjne. Co roku ponad 100 milionów osób odwiedza kina arthousowe na całym świecie. Kina studyjne i lokalne w Polsce to ponad 200 podmiotów na terenie całego kraju, a ich widownia w 2016 r. przekroczyła 10 milionów widzów.

.

Uroczysty charakter EDKI podkreśli wystawa w holu poświęcona sylwetkom wybranych reżyserów, twórców kina autorskiego.

Tego dnia w kinie REJS na wszystkie pokazy obowiązuje jedna cena biletów: 10,00 zł

.

Program Europejskiego Dnia Kina Artystycznego w kinie REJS w Słupsku:

godzina 16.00 - DZIECI Z BULLERBYN

Bullerbyn, w którym są tylko trzy zagrody, to wyidealizowana kraina dzieciństwa. Jedyne, co się tutaj zmienia, to pory roku. Każda z nich przynosi nowe barwy i zapachy, które stają się niewyczerpaną inspiracją do nowych przygód i zabaw dla gromadki niesfornych dzieciaków. Opowieść rozgrywa się w latach 20., jeszcze przed pojawieniem się radia i telewizji. Jest to przede wszystkim film o dzieciach i dla dzieci, ale z przyjemnością obejrzą go wszyscy, którzy pamiętają, jak wspaniale było mieć tylko kilka lat. Jak cudowne były te chwile, gdy wszyscy mieliśmy dużo czasu na wspólną zabawę.

Po seansie zapraszamy naszych młodych widzów na warsztaty plastyczno-edukacyjne do sali TANGO.

.
.
.

godzina 18.00 - TWÓJ VINCENT

"Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie. Kinowa biografia van Gogha, łącząca w sobie malarstwo z filmem, to wreszcie kompendium wiedzy na temat twórczości słynnego artysty i naprawdę imponujące od strony wizualnej przedsięwzięcie.

.
.
.

godzina 20.00 - BRACIA LUMIÈRE

Porywająca historia narodzin kina opowiedziana z pasją i humorem to unikalne spojrzenie na Francję i świat z początków współczesnej ery, a przede wszystkim pasjonująca opowieść o pierwszych filmach, które wyznaczyły drogę dla dzisiejszego kina. W roku 1895 roku bracia Louis i Auguste Lumière wymyślili kinematograf i nakręcili pierwsze w historii filmy. Z czasem, usprawniając pracę kamery, doskonaląc kompozycję kadru, wprowadzając duble i śmiało eksperymentując z efektami specjalnymi, położyli podwaliny pod sztukę filmową.

.
.
.

Więcej na stronie internetowej.

.

Powrót