Kup
                                                                bilet ONLINE
Find us on Facebook

Aktualności

SALWA 2019

Zbliża się majówka, a wraz z nią SALWA, czyli największy w naszym mieście festiwal uliczny z muzyką i sztuką na żywo. Już 5 maja na ulicy Wojska Polskiego wśród wielu propozycji koncertów, pokazów i spektakli spotkacie także instruktorki i wolontariuszki warsztatów MANUFAKTURY i KORALIKÓW BEZ LIKU. Więcej ...

Remont budynku Emceku

Od 18 kwietnia do końca roku planowane są prace remontowe i termomodernizacyjne w budynku Emceku. Więcej ...

Dodatkowe pokazy dla młodego widza

W dniach 10 - 12 kwietnia serdecznie zapraszamy na dodatkowe przedpołudniowe pokazy filmów dla młodego widza. Więcej ...

8 WSPANIAŁYCH - eliminacje ogólnopolskie

5 kwietnia nasza Wspaniała zaprezentowała się przed komisją w Warszawie - trzymamy kciuki za jej wyniki. Więcej ...

JAJA Z NITEK - warsztaty wielkanocne

Pracownie emceku: plastyczna, Manufaktura oraz Koralików bez Liku zapraszają w sobotę, 13 kwietnia 2019, na rodzinne warsztaty wielkanocne pod hasłem JAJA Z NITEK. Więcej ...

Rozkład kwietniowych rejsów

Nie ilość, lecz jakość - to nasze hasło na ten miesiąc:) Jak zawsze w rejsowym repertuarze królować będzie kino polskie. Więcej ...

SŁUPSK NA TAK

Pierwszy dzień wiosny to również dzień pozytywnych emocji. Dzisiejszy DZIEŃ NA TAK poświęcamy promowaniu postaw młodych ludzi zaangażowanych w pomoc dla innych. Więcej ...

Wiosenne nowości

Wiosnę można poczuć nie tylko w powietrzu, ale także na naszych warsztatach rękodzielniczych, MANUFAKTURZE i KORALIKÓW BEZ LIKU. Więcej ...

Zajęcia 2015/2016

Oferta Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach filmowych, muzycznych, teatralnych, tanecznych oraz plastycznych.

Propozycje programowe

Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku na rok 2015/2016

ZAJĘCIA STAŁE

I. Edukacja filmowa:

1. Dyskusyjny Klub Filmowy ?Projekcja? dla widzów indywidualnych:

  • 24 lata tradycji
  • najlepsze filmy świata
  • przeglądy, festiwale i maratony filmowe
  • spotkania z ludźmi filmu, a także wyjazdy na seminaria i festiwale filmowe DKF

Kino REJS zapewnia dźwięk i obraz na najwyższym europejskim poziomie. System Digital 7.1 oraz perełkowy ekran podkreślają walory każdego obrazu. Klimatyzowana sala zapewnia ponadto poczucie komfortu, a nowoczesne, wygodne fotele hiszpańskiej firmy FIGUERAS gwarantują wygodę podczas najdłuższego nawet seansu.

2. Młodzieżowy Klub Filmowy:
- spotkania edukacyjne dla młodzieży szkolnej
- konkursy:
?Kino w oczach dziecka? (plastyczny)
?Mój pomysł na film? (film krótkometrażowy, scenariusz, plakat)
Okręgowy Konkurs Wiedzy o Filmie ?X Muza?
- spotkania z filmoznawcami w ramach warsztatów filmowych

3. Klub Filmowy ?Stalowe Magnolie? ? klub zrzesza słuchaczy Uniwersytetu III Wieku

4.?Przyjdź do kina z klasą? - to comiesięczne propozycje dla uczniów i nauczycieli szkół każdego szczebla: od przedszkola poprzez szkołę podstawową i gimnazjum, aż po szkoły ponadgimnazjalne.Program tworzą filmy dostosowane do wieku odbiorcy, jego wrażliwości i możliwości percepcyjnych. Każdy seans dla szkół poprzedzony jest stosownym słowem wstępnym, a dla nauczycieli wydawany jest specjalny Serwis zawierający zwięzły opis proponowanych tytułów.

5. Ponadto :
- seanse otwarte (wtorek - niedziela)
- projekcje kina niezależnego
- maratony filmowe, pokazy specjalne
Atrakcyjne ceny biletów i karnetów.

II. Zajęcia muzyczne:

1. Nauka gry na instrumentach:

- gitara klasyczna (dla początkujących oraz zaawansowanych - podstawowe techniki gry, opracowanie repertuaru z gitarowej muzyki klasycznej itd.)

- gitara basowa (dla początkujących oraz zaawansowanych - podstawowe techniki gry na gitarze basowej, rola gitary basowej w zespołach, opracowanie utworów muzyki rozrywkowej oraz standardów jazzowych itd.)

- gitara elektryczna (dla początkujących oraz zaawansowanych - techniki gry na gitarze elektrycznej, zastosowanie procesorów w artykulacji dźwięku, obsługa sprzętu elektroakustycznego itd.)

- pianino/keybord (nauka od podstaw - opracowanie prostych utworów na fortepian/keybord itd.)

Zajęcia są płatne - 10 zł za godzinę lekcyjną.

2. Nauka śpiewu w Studiu Piosenki.

Zajęcia kierowane są do dzieci i młodzieży. Terminy indywidualne do uzgodnienia z instruktorem prowadzącym Działu Muzycznego.

Uczestnicy zajęć zapoznają się z zasadami emisji głosu, właściwej dykcji, interpretacji utworu, ruchu scenicznego, pracy z mikrofonem itd. Podczas zajęć opracowany zostanie ich repertuar.
Wokaliści Studia Piosenki otrzymują możliwość udziału w koncertach, konkursach i festiwalach organizowanych w naszym regionie oraz na terenie kraju.

Zajęcia są bezpłatne.

3. Studio Nagrań

Dysponujemy sprzętem: Cubase 7, Mixer PreSonus i innymi urządzeniami do zapisu dźwięku. Oferujemy:

- nagrania w celach edukacyjnych,

- wszelkie nagrania demo,

- podkłady do piosenek dla odbiorców indywidualnych i zbiorowych, np szkół,

- nagrywanie płyt,

- nagrywanie słuchowisk.

Koszt: 50 zł brutto za godzinę

4. Nagłośnienie

Dysponujemy sprzętem do obsługi mniejszych i dużych imprez: mały sprzęt o mocy do 2 x 1000 W, duży sprzęt o mocy 2 x 50000 W. Obsługujemy imprezy i koncerty, zarówno w pomieszczeniach, jak i na powietrzu.

Wynajem nagłośnienia wraz z obsługą - 300 zł brutto za godzinę. Możliwość negocjacji cen.

III. Zajęcia teatralne

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na zajęcia teatralne. Czekamy zarówno na tych, którzy mieli już doświadczenie sceniczne, jak i zupełnych debiutantów.

Zajęcia odbywać się będą w następujących terminach:

- dzieci ze szkół podstawowych (sobota godz. 12.00 - 13.30)

- młodzież z gimnazjów (sobota godz. 14.00 - 15.30)

Cele tych zajęć teatralnych to: rozwijanie wrażliwości emocjonalnej i wyobraźni, rozbudzanie aktywności twórczej i chęci udziału w życiu kulturalnym, poznawanie podstawowych zagadnień związanych z teatrem, poznawanie procesu twórczego wiążącego się z powstawaniem spektaklu, poznawanie specyfiki pracy aktora, doskonalenie mimiki i ekspresji ciała, poprawianie dykcji oraz emisji głosu i in.

Będziemy wspólnie tworzyć spektakle i prezentować je przed mniejszą lub większą publicznością. Zaczynamy 12.09.2015 r.

Zajęcia są bezpłatne.

IV. Zajęcia taneczne

1. Zajęcia rytmiczno-taneczne dla najmłodszych w dwóch grupach wiekowych 4-6 lat i 7-9 lat
Zajęcia odbywać się będą 2 razy w tygodniu. Zapisy w sekretariacie MCK. Termin spotkania organizacyjnego to 16.09.2015 r. godz. 17.00. Zajęcia odpłatne ? 5 zł od osoby za godzinę lekcyjną.

2. Zajęcia dla młodzieży (od 12 lat) - taniec nowoczesny. odbywać się będą w soboty w godz. 10.00 - 12.00 Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w dniu 12.09.2015 r. godz. 10.00. Zajęcia są bezpłatne.

3. Zajęcia dla dorosłych.
W programie specjalnie przygotowana choreografia tańca towarzyskiego, tańce latynoamerykańskie: cha-cha, samba, rumba i jife oraz tańce standardowe, takie jak walc angielski, walc wiedeński, tango i foxtrot. Zajęcia odpłatne - 10 zł za godzinę.

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w dniu 10.09.2015 r. godz. 17.00

V. Pracownia plastyczna

1. Zajęcia manualno-plastyczne w grupie integracyjnej z udziałem dzieci niedowidzących (5-9 lat)

- zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 14.30-16.00 i czwartki w godz.16.30 - 17.30

Zajęcia rozwijające zainteresowania i wyobraźnię dzieci poprzez poznawanie kolorów, kształtów i różnych technik manualnych.

2. Zajęcia dla najmłodszych (6-10 lat) manualno - plastyczne z elementami tańców brazylijskich. Zajęcia taneczne prowadzone są w języku angielskim.

Tylko dla grup zorganizowanych.

Koszt: 5 zł od osoby za godzinę zajęć.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA SPOTKANIA W KLUBIE SENIORA

Sami Państwo zdecydujecie, jak ciekawie spędzać wolny czas, by nie być samotnym. Rozmowy, wspomnienia, gra w karty czy gry planszowe, robótki ręczne, wymiana przepisów kulinarnych, słuchanie muzyki i wiele innych propozycji, które przyjdą Państwu na myśl.
Spotkania będą się odbywać w środy o godz. 16.00, pierwsze - dnia 09.09.2015 r.

Zapisy na zajęcia, z wyjątkiem muzycznych, przyjmowane są w sekretariacie Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku al. 3 Maja 22, także telefonicznie pod numerem (59) 843 11 30.