Kup
                                bilet ONLINE
Find us on Facebook

Aktualności

Maraton filmowy odwołany

W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej po śmierci Jana Olszewskiego informujemy, że sobotni maraton filmowy zostaje odwołany. Jednocześnie informujemy, że seanse o godz. 15.00, 18.00 i 20.00 odbędą się zgodnie z planem. Więcej ...

Szukamy WSPANIAŁYCH

WSPANIALI to bohaterowie codziennie przeciwstawiający się przemocy i złu. To osoby niosące bezinteresowną pomoc. To skromni działacze społeczni. Chcemy, żebyście zauważyli ich w swoim otoczeniu. Więcej ...

Ferie z KIWANIS

Mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca na warsztaty feryjne ph. "Papier, nożyczki, balony" Więcej ...

Lutowe filmowe seanse dla szkół

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami filmowymi dla grup szkolnych i przedszkolnych. Więcej ...

Maraton filmowy Z MIŁOŚCI DO KINA

Serdecznie zapraszamy na doroczny maraton filmowy z okazji 28. rocznicy powstania Dyskusyjnego Kluby Filmowego PROJEKCJA. Więcej ...

Luty w REJSie, czy na co do kina

Program kina REJS na nadchodzący miesiąc to, jak zawsze, wieloskładnikowa mikstura złożona z tego, co najlepsze na polskim rynku filmowym:) Więcej ...

Aukcje ALLEGRO WOŚP

Jeszcze do końca stycznia można wylicytować atrakcyjne gadżety, dzieła sztuki rękodzielniczej czy vouchery na zabiegi kosmetyczne, badania lekarskie, SPA, wystawne kolacje itp. Więcej ...

FERIEMCEKOWANIE

Zapraszamy na warsztaty sztuk wielorakich dla dużych i dla małych. W programie filmowe wtorki, muzyka we środy i czwartki teatralne. Więcej ...

Zajęcia 2015/2016

Oferta Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach filmowych, muzycznych, teatralnych, tanecznych oraz plastycznych.

Propozycje programowe

Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku na rok 2015/2016

ZAJĘCIA STAŁE

I. Edukacja filmowa:

1. Dyskusyjny Klub Filmowy ?Projekcja? dla widzów indywidualnych:

 • 24 lata tradycji
 • najlepsze filmy świata
 • przeglądy, festiwale i maratony filmowe
 • spotkania z ludźmi filmu, a także wyjazdy na seminaria i festiwale filmowe DKF

Kino REJS zapewnia dźwięk i obraz na najwyższym europejskim poziomie. System Digital 7.1 oraz perełkowy ekran podkreślają walory każdego obrazu. Klimatyzowana sala zapewnia ponadto poczucie komfortu, a nowoczesne, wygodne fotele hiszpańskiej firmy FIGUERAS gwarantują wygodę podczas najdłuższego nawet seansu.

2. Młodzieżowy Klub Filmowy:
- spotkania edukacyjne dla młodzieży szkolnej
- konkursy:
?Kino w oczach dziecka? (plastyczny)
?Mój pomysł na film? (film krótkometrażowy, scenariusz, plakat)
Okręgowy Konkurs Wiedzy o Filmie ?X Muza?
- spotkania z filmoznawcami w ramach warsztatów filmowych

3. Klub Filmowy ?Stalowe Magnolie? ? klub zrzesza słuchaczy Uniwersytetu III Wieku

4.?Przyjdź do kina z klasą? - to comiesięczne propozycje dla uczniów i nauczycieli szkół każdego szczebla: od przedszkola poprzez szkołę podstawową i gimnazjum, aż po szkoły ponadgimnazjalne.Program tworzą filmy dostosowane do wieku odbiorcy, jego wrażliwości i możliwości percepcyjnych. Każdy seans dla szkół poprzedzony jest stosownym słowem wstępnym, a dla nauczycieli wydawany jest specjalny Serwis zawierający zwięzły opis proponowanych tytułów.

5. Ponadto :
- seanse otwarte (wtorek - niedziela)
- projekcje kina niezależnego
- maratony filmowe, pokazy specjalne
Atrakcyjne ceny biletów i karnetów.

II. Zajęcia muzyczne:

1. Nauka gry na instrumentach:

- gitara klasyczna (dla początkujących oraz zaawansowanych - podstawowe techniki gry, opracowanie repertuaru z gitarowej muzyki klasycznej itd.)

- gitara basowa (dla początkujących oraz zaawansowanych - podstawowe techniki gry na gitarze basowej, rola gitary basowej w zespołach, opracowanie utworów muzyki rozrywkowej oraz standardów jazzowych itd.)

- gitara elektryczna (dla początkujących oraz zaawansowanych - techniki gry na gitarze elektrycznej, zastosowanie procesorów w artykulacji dźwięku, obsługa sprzętu elektroakustycznego itd.)

- pianino/keybord (nauka od podstaw - opracowanie prostych utworów na fortepian/keybord itd.)

Zajęcia są płatne - 10 zł za godzinę lekcyjną.

2. Nauka śpiewu w Studiu Piosenki.

Zajęcia kierowane są do dzieci i młodzieży. Terminy indywidualne do uzgodnienia z instruktorem prowadzącym Działu Muzycznego.

Uczestnicy zajęć zapoznają się z zasadami emisji głosu, właściwej dykcji, interpretacji utworu, ruchu scenicznego, pracy z mikrofonem itd. Podczas zajęć opracowany zostanie ich repertuar.
Wokaliści Studia Piosenki otrzymują możliwość udziału w koncertach, konkursach i festiwalach organizowanych w naszym regionie oraz na terenie kraju.

Zajęcia są bezpłatne.

3. Studio Nagrań

Dysponujemy sprzętem: Cubase 7, Mixer PreSonus i innymi urządzeniami do zapisu dźwięku. Oferujemy:

- nagrania w celach edukacyjnych,

- wszelkie nagrania demo,

- podkłady do piosenek dla odbiorców indywidualnych i zbiorowych, np szkół,

- nagrywanie płyt,

- nagrywanie słuchowisk.

Koszt: 50 zł brutto za godzinę

4. Nagłośnienie

Dysponujemy sprzętem do obsługi mniejszych i dużych imprez: mały sprzęt o mocy do 2 x 1000 W, duży sprzęt o mocy 2 x 50000 W. Obsługujemy imprezy i koncerty, zarówno w pomieszczeniach, jak i na powietrzu.

Wynajem nagłośnienia wraz z obsługą - 300 zł brutto za godzinę. Możliwość negocjacji cen.

III. Zajęcia teatralne

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na zajęcia teatralne. Czekamy zarówno na tych, którzy mieli już doświadczenie sceniczne, jak i zupełnych debiutantów.

Zajęcia odbywać się będą w następujących terminach:

- dzieci ze szkół podstawowych (sobota godz. 12.00 - 13.30)

- młodzież z gimnazjów (sobota godz. 14.00 - 15.30)

Cele tych zajęć teatralnych to: rozwijanie wrażliwości emocjonalnej i wyobraźni, rozbudzanie aktywności twórczej i chęci udziału w życiu kulturalnym, poznawanie podstawowych zagadnień związanych z teatrem, poznawanie procesu twórczego wiążącego się z powstawaniem spektaklu, poznawanie specyfiki pracy aktora, doskonalenie mimiki i ekspresji ciała, poprawianie dykcji oraz emisji głosu i in.

Będziemy wspólnie tworzyć spektakle i prezentować je przed mniejszą lub większą publicznością. Zaczynamy 12.09.2015 r.

Zajęcia są bezpłatne.

IV. Zajęcia taneczne

1. Zajęcia rytmiczno-taneczne dla najmłodszych w dwóch grupach wiekowych 4-6 lat i 7-9 lat
Zajęcia odbywać się będą 2 razy w tygodniu. Zapisy w sekretariacie MCK. Termin spotkania organizacyjnego to 16.09.2015 r. godz. 17.00. Zajęcia odpłatne ? 5 zł od osoby za godzinę lekcyjną.

2. Zajęcia dla młodzieży (od 12 lat) - taniec nowoczesny. odbywać się będą w soboty w godz. 10.00 - 12.00 Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w dniu 12.09.2015 r. godz. 10.00. Zajęcia są bezpłatne.

3. Zajęcia dla dorosłych.
W programie specjalnie przygotowana choreografia tańca towarzyskiego, tańce latynoamerykańskie: cha-cha, samba, rumba i jife oraz tańce standardowe, takie jak walc angielski, walc wiedeński, tango i foxtrot. Zajęcia odpłatne - 10 zł za godzinę.

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w dniu 10.09.2015 r. godz. 17.00

V. Pracownia plastyczna

1. Zajęcia manualno-plastyczne w grupie integracyjnej z udziałem dzieci niedowidzących (5-9 lat)

- zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 14.30-16.00 i czwartki w godz.16.30 - 17.30

Zajęcia rozwijające zainteresowania i wyobraźnię dzieci poprzez poznawanie kolorów, kształtów i różnych technik manualnych.

2. Zajęcia dla najmłodszych (6-10 lat) manualno - plastyczne z elementami tańców brazylijskich. Zajęcia taneczne prowadzone są w języku angielskim.

Tylko dla grup zorganizowanych.

Koszt: 5 zł od osoby za godzinę zajęć.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA SPOTKANIA W KLUBIE SENIORA

Sami Państwo zdecydujecie, jak ciekawie spędzać wolny czas, by nie być samotnym. Rozmowy, wspomnienia, gra w karty czy gry planszowe, robótki ręczne, wymiana przepisów kulinarnych, słuchanie muzyki i wiele innych propozycji, które przyjdą Państwu na myśl.
Spotkania będą się odbywać w środy o godz. 16.00, pierwsze - dnia 09.09.2015 r.

Zapisy na zajęcia, z wyjątkiem muzycznych, przyjmowane są w sekretariacie Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku al. 3 Maja 22, także telefonicznie pod numerem (59) 843 11 30.