W dniach 26 - 28 maja Słupski Ośrodek Kultury i Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk będą gościć przedstawicieli ośrodków kultury, które brały udział w ubiegłorocznym projekcie realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury pn. "Zaproś nas do siebie". W trakcie trzydniowej wizyty uczestnicy będą mogli wziąć udział w dyskusjach o tworzeniu kultury czerpiąc z tożsamości miejsca oraz wielokulturowości, wymienią poglądy na temat zasobów, potencjału, możliwości, a także ograniczeń ośrodków kultury „na prowincji”.
28 edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MINIVOCAL 2019 już za nami. Wydarzenie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Słupska co roku przyciąga sporą grupę młodych uczestników, dla wielu z nich będąc pierwszym poważnym krokiem w muzycznej karierze. W tym roku najwyższe laury zgarnęli: Urszula Sieradzka, Inka Malek, Misza Szcześniak i Agata Brandenburger w kategorii solistów oraz Słoneczka i Kwartecik w kategorii zespołów.
Drodzy Sąsiedzi ! Ze względu na niesprzyjającą, deszczową aurę, postanowiliśmy przełożyć poniedziałkowe i wtorkowe wydarzenia "Dni Sąsiada na Zatorzu" na przyszły tydzień. Spotkamy się 3 i 4 czerwca. Program, miejsce i godziny spotkań pozostają bez zmian. W poniedziałek spotykamy się na wybiegu dla psów, a we wtorek w Parku Jordanowskim
Grupa warsztatowa MANUFAKTURA Słupskiego Ośrodka Kultury oraz Muzeum Pomorza Środkowego z okazji Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych serdecznie zapraszają na imprezę pod hasłem DZIERGASIE, GDZIE DA SIĘ.
Od 26 maja startujemy po raz kolejny z inicjatywą pod nazwą "DNI SĄSIADA NA ZATORZU". Przez trzy dni mieszkańcy Zatorza (i nie tylko) będą mogli wziąć udział w szeregu wydarzeń integrujących lokalną społeczność.
Już 31 maja startuje 28 edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - MINIVOCAL 2019. Zapraszamy placówki oświatowe i ośrodki kultury do przesyłania zgłoszeń. Termin upływa 25 maja br. Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Słupska REGULAMIN KONKURSU
24 kwietnia odbyły się ostatnie przed remontem zajęcia i seanse w budynku na 3 Maja 22. Przenosimy się do budynku Gimnazjum nr 4 na ul. Banacha, gdzie od maja zapraszamy na zajęcia muzyczne i teatralne, a także Manufaktury oraz Koralików bez liku. Kino REJS będzie organizować seanse w obiekcie Teatru RONDO. Już nie możemy się doczekać powrotu do odnowionych pomieszczeń. Do zobaczenia na nowych terenach :) Kontakt: ul. Banacha 17 tel. 507 846 261
Międzynarodowy Dzień Sąsiada obchodzony będzie 28 maja 2018 r.To szczytna idea służąca spotkaniom oraz poznawaniu ludzi z najbliższego otoczenia, zwykle na świeżym powietrzu. W tym roku organizatorzy planują "Dni Sąsiada na Zatorzu" od 26 do 28 maja, w różnych miejscach dzielnicy.
Manufaktura, Koralików Bez Liku i Pracownia Plastyczna Emcek zapraszają 13 kwietnia 2019 r. w godz. 14.00 - 17.00 do emcek-u na rodzinne warsztaty wielkanocne pod hasłem "JAJA Z NITEK". Poznamy sposoby tworzenia sznurkowych jajek, świątecznych kartek, koralikowych i włóczkowych kwiatków oraz zwierzaków z pomponów. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Wstęp 5 zł od osoby (z kartą Dużej Rodziny bezpłatny) obejmuje materiały, poczęstunek oraz możliwość udziału we wszystkich oferowanych warsztatach (na każdym stoisku możemy wykonać jedną ozdobę).
To już 9. odsłona Słupskiego GrajDołka - Festiwalu Gier Planszowych. I tym razem, w ostatnią niedzielę 31 marca,  frekwencja dopisała, co świadczy o tym, że planszówki mają się świetnie. Podczas spotkania można było zagrać w ponad 100 planszówek oraz uczestniczyć  w turnieju  "Rosyjskiej ruletki" z grami ufundowanymi przez Wydawnictwo Black Monk..